South Province (Area Two) - w drodze do Cortondo | Solucja do gry Pokemon Scarlet - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!


South Province (Area Two) - w drodze do CortondoCzęść centralna i południowa. .


Od razu po wyjściu za bramę zauważamy miłą Panią robiącą piknik. Po krótkiej rozmowie z nią możemy otrzymać nieco jedzenia. W razie potrzeby w przyszłości będziemy w stanie uleczyć u niej swoje Pokemony (i w każdym pikniku, który napotkamy po drodze). Podążamy wzdłuż ścieżki, a po dosłownie chwili spotkamy trenerkę Pokemon (po prawej stronie od ścieżki, nieopodal drzewa) mapa 2. Podejmujemy z nią walkę.

Walka
Noa the Student Nagroda: 352 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Scatterbug robak 8
Drifloon duch latający 8


Pędzimy dalej zgodnie ze ścieżką, w stronę Centrum Pokemon, które powinniśmy już widzieć w oddali. Na ostrym zakręcie tuż przed nim czeka nas kolejna walka - z trenerem znajdującym się po lewej stronie ścieżki mapa 3.

Walka
Sergio the Office Worker Nagroda: 736 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Wooper wodny ziemny 8


Dochodzimy do Centrum Pokemon. Jeśli tylko mamy taką potrzebę, leczymy nasze Pokemony. Teraz idziemy na północ od Centrum, ale nie po ścieżce, a delikatnie w prawo. Patrząc ze skarpy, zobaczymy leżący na ziemi TM007 - Protect mapa 4. Podnosimy go (patrz: drugi obrazek na górze) i idziemy na północny wschód, gdzie spotykamy kolejnego trenera Pokemon mapa 5. Oczywiście stajemy z nim w szranki.

Walka
Youngster Aday Nagroda: 352 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Scatterbug robak 8


. .


Będąc cały czas w tym małym "wąwozie", idziemy na wschód od Aday, a następnie lekko na południe, na skraj pagórka mapa 6. Tam znajdziemy TM004 - Agility. Teraz wracamy do centrum Pokemon i idziemy lekko na południowy-zachód od niego - tuż obok niego, jednak musimy zeskoczyć z niewielkiej skarpy. Tutaj mapa 7 znajdziemy TM012 - Low Kick. Wracamy do centrum i udajemy się na północ, wzdłuż ścieżki, do widocznej gołym okiem wieży mapa 4. Na jej drugim piętrze znajdziemy TM072 - Electro Ball.

Biegniemy wzdłuż ścieżki, po drodze mijając znak utwierdzający nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze do Cortondo. W końcu, pomiędzy płotkami mapa 9 zobaczymy kolejnego trenera. Naturalnie toczymy z nim bój.

Walka
Manuel the Student Nagroda: 648 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Spewpa robak 9


Dokładnie na południe od Manuela, na środku miejsca ze specyficznymi krzewami mapa 10 odnaleźć możemy TM041 - Stored Power. Wracamy na ścieżkę i kontynuujemy na zachód. Obserwujemy tereny trawiaste po lewej stronie od ścieżki. Zbliżając się do Centrum Pokemon, powinniśmy dostrzec trenerkę Pokemon w oddali mapa 11. Pokonujemy ją i jej osamotnionego Pichu.

Walka
Alba the Waitress Nagroda: 828 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Pichu elektryczny 9


Pędzimy dalej wzdłuż ścieżki, w końcu docierając do skrzyżowania mapa 12, którego prawa odnoga prowadzi do miasta, a lewa - do innego obszaru. Na tym skrzyżowaniu spotykamy trenera, którego pokonujemy.

Walka
David the Office Worker Nagroda: 828 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Phanpy ziemny 9


Jeśli chcemy, leczymy swoje Pokemony w pobliskim Centrum Pokemon - polecamy to zrobić i odblokować sobie skrót do latania. Zagadujemy od razu do mężczyzny w garniturze (Pokemon League Rep) mapa 13. Za odbyte w obszarze walki otrzymamy od niego TM027 - Aerial Ace. Wracamy do skrzyżowania. Nie chcemy jeszcze iść do miasta - czeka nas bowiem jeszcze kilka rzeczy do zrobienia w południowej części obszaru.

. .


Idziemy zatem na południe od Davida, zmierzając cały czas wzdłuż ścieżki. Po drodze miniemy - po prawej stronie ścieżki mapa 14 - trenera, z którym toczymy naszą kolejną walkę.

Walka
Angel the Courier Nagroda: 2,240 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Psyduck wodny 14
Maschiff ciemność 14
Mudbray ziemny 14


Po wymagającym pojedynku, pędzimy dalej wzdłuż ścieżki, w tym samym kierunku. Gdy jednak zobaczymy wzgórze po lewej stronie (patrz - pierwszy obrazek na górze), zbaczamy na nie na chwilę. Nieopodal bowiem mapa 15 znajduje się trener, z którym chcemy zawalczyć.

Walka
Youngster Roi Nagroda: 352 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Kricketot robak 8


Wracamy na główną ścieżkę i pędzimy dalej wzdłuż niej. Tuż po wejściu na piaszczystą jej część, po prawej stronie mapa 16 czeka już na nas kolejne wyzwanie w postaci trenera.

Walka
Carlos the Student Nagroda: 572 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
- Tadbulb elektryczny 11


Zmierzamy dalej, do momentu, aż przejdziemy pod "mostem". Od razu skręcamy w lewo mapa 17 - tam bowiem czeka na nas TM137 - Grassy Terrain. Po jego podniesieniu, kontynnujemy wzdłuż wody po prawej stronie, dochodząc niemal do bramy Mesagoza mapa 18. Tutaj znajdziemy ostatniego już trenera. Oczywiście pokonujemy go w walce.

Walka
Backpacker Alex Nagroda: 720 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Growlithe ognisty 12
Sableye ciemność duch 12


To już ostatni trener, z jakim spotkamy się w tym miejscu. Wracamy całą drogę do trenera o nazwie Carlos (początek ścieżki z kamienia, wejście na górę) i skręcamy w lewo, na teren trawiasty. Idąc wzdłuż ściany, w końcu natrafimy na głaz mapa 19. Tuż obok niego podnieść możemy TM003 - Fake Tears. To jednak nie wszystko. Idąc dalej wzdłuż ścviany, w końcu natkniemy się również na schowany w skałach mapa 20 TM019 - Disarming Voice. Idąc zaś maksymalnie na zachód terenu zielonego, na samym cypelku przy wodospadzie mapa 21 znajdziemy TM040 - Air Cutter.

Wracamy na główną ścieżkę (kamienną) i pniemy się w górę. Gdy tylko pojawi się taka możliwość, skręcamy w lewo. Idziemy wzdłuż skarpy, daleko, praktycznie okrążając całe miasto. W końcu, obok skarpy mapa 22, znajdziemy ostatniego już trenera w południowej części tej lokacji.

Walka
Angelines the Cook Nagroda: 1,100 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Combee robak latający 11
Smoliv trawiasty normalny 11


Część północna. .


Pozostaje nam jeszcze część północna obszaru do zwiedzenia. Wracamy aż do trenera o nazwie Manuel the Student mapa 9. Aby zrobić to szybciej, możemy polecieć do któregoś z centrów Pokemon w pobliżu. Rozpoczynając od tego właśnie trenera, pędzimy na północ (patrząc od ścieżki, "za niego"). Idąc dokładnie na północ, w końcu dotrzemy do trenera mapa 23. Podejmujemy z nim walkę.

Walka
Alessandro the Student Nagroda: 320 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Shroomish robak trawiasty 10


Nieopodal wspomnianego trenera mapa 24 znajdziemy zaś TM035 - Mud Shot. Podnosimy go, zanim przejdziemy dalej. Teraz idziemy na północny wschód, aż dojdziemy do skarpy. Idziemy w prawo, wzdłuż niej, aż napotkamy na kolejnego trenera mapa 25. Pokonujemy go.

Walka
Simon the Poke Maniac Nagroda: 720 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Gible smok ziemny 12


Idziemy dalej wzdłuż skarpy. Zobaczymy znajdujący się nieopodal głazu mapa 26 TM013 - Acid Spray. Podnosimy go. Następnie wracamy również wzdłuż skarpy, mijając trenera i dochodząc niemal do zielonego wzniesienia. Tutaj jednak skręcamy w lewo i zeskakujemy w wąwóz mapa 27 (drugi screenshot powyżej). Przechodzimy go, a następnie zawijamy w prawo, by na łuku mapa 28 spotkać kolejnego, ostatniego już na naszej drodze (przynajmniej w tym obszarze) trenera. Podejmujemy z nim walkę.

Walka
Raul the Student Nagroda: 660 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Maschiff ciemność 11


Okrążając całe wzgórze dookoła trenera, na samym szczycie mapa 29 znajdziemy TM064 - Bulk Up. To już wszystko jeżeli chodzi o ten bardzo rozległy obszar. Używamy mapy i lecimy do Centrum Pokemon (Cortondo East) lub udajemy się tam pieszo. Wchodzimy do miasta mapa 30. Czas zwiedzić Cortondo oraz oczywiście zawalczyć o naszą pierwszą odznakę.
Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 13 listopada 2022.