Pierwsze kroki w Paldea | Solucja do gry Pokemon Scarlet - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!


Pierwsze kroki w Paldea

Po uruchomieniu gry wita nas ekran wyboru języka, ale też podstawowe opcje związane z wyborem wyglądu postaci. Dokonujemy wyboru, a następnie podajemy imię, jakim będziemy posługiwali się w świecie gry - rzeczy te są nieodwracalne, więc dobrze się nad nimi zastanówmy. Na tym etapie możemy też zmienić pozostałe elementy wyboru. Tuż po tym, gra przeniesie nas do Naranja Academy lub Uva Academy, w zależności od wybranej przez nas wersji. Otrzymamy klasyczne wprowadzenie do samej szkoły, ale też do świata Pokemon. Właściwą grę jednak rozpoczniemy dopiero chwilę później.

. .


Pojawiamy się w naszym pokoju - tradycyjnie dla całej serii. Na ten moment nie mamy tutaj zbyt wiele do zrobienia - schodzimy zatem na dół. Zanim to zrobimy, możemy przestawić pewne opcje. Wciskamy X, by dostać się do nich. Warto przestawić chociażby opcję wyświetlania tekstu (Text Speed) na najszybszą, dzięki czemu będziemy mogli szybciej przechodzić przez sceny dialogowe.

Na dole, idziemy w lewo, mijając salo i trafiając w końcu do kuchni. Tutaj zaczepi nas nasza mama. Podczas rozmowy z nią rozlega się dzwonek do drzwi. Idziemy w prawo, trzymając się dolnej krawędzi ekranu. Drzwi znajdują się na dole, przy wycieraczce w kolorze różowym. Gdy tylko się zbliżymy, pojawi się Clavell - dyrektor tutejszej akademii. Wręcza mamie ważne dokumenty i mówi, żebyśmy zabrali ze sobą nasze rzeczy. Idziemy na górę - przy łóżku czeka na nas zawieszony na ramie plecak i kapelusz 2. Ubieramy je, wykorzystując do tego klawisz akcji (A). Schodzimy na dół, po krótkiej rozmowie przechodząc automatycznie na zewnątrz.

. .


Bez większych ceregieli, dyrektor daje nam możliwość wyboru naszego pierwszego Pokemona. Tradycyjnie, mamy do wyboru trzy opcje. Każdą z nich przedstawiamy poniżej. Warto przemyśleć ten wybór - Pokemonów tych nie spotkamy w dziczy. Będziemy jednak mogli wymieniać się nimi z innymi graczami.

# Nazwa Gatunek Opis
Sprigatito trawiasty Sprigatito to Pokemon trawiasty, który jest dość dobrym wyborem dla osób chcących nieco wyzwań. Radzi sobie dobrze w wielu salach gimnastycznych i wyzwaniach, niemniej jednak jego wadą może się okazać kiepska obrona. Co warto mieć na uwadze, Pokemon ten w swojej ostatniej fazie pozyskuje dodatkowy gatunek - ciemność. Już wcześniej zaś uczy się posunięć tego typu, które są naprawdę przydatne.
Fuecoco ognisty Bardzo dobry Pokemon ognisty, który w ostatniej fazie swojego rozwoju pozyskuje dodatkowy gatunek duch. Ogień to żywioł, który radzi sobie świetnie - tak, jak w każdej grze. Nie jest jednak tak łatwy do grania, jak w poprzednich odsłonach. Co ważne, Pokemon ten w dwóch pierwszych fazach swojej ewolucji posiada wyłącznie jedno posunięcie z gatunku duch - Lick. Kolejnego uczy się dopiero na 38 poziomie (a następnego - na 47).
Quaxly wodny Pokemon wodny, którego uważam za zdecydowanie najbardziej wszechstronny wybór. Wszystko ze względu na to, że na ostatnim poziomie pozyskuje przydatny drugi gatunek - walczący. Co równie ważne, w czasie rozwoju uczy się również posunięć latających. To sprawia, że radzi sobie w wielu różnych sytuacjach. Jeśli poszukujemy MacGyvera wśród Pokemonów, to będzie dla nas świetny wybór.


Warto zaznaczyć, że różnice pomiędzy starterami nie sprawiają, że któryś z nich jest bezużyteczny, a inny - zbyt dobry. Wszystkie są dość zbalansowane. Wybór możemy więc oprzeć na swoim własnym guście. Po krótkiej rozmowie z mamą otrzymamy od niej Rotom Phone. To narzędzie, które będzie naszym centrum dowodzenia. Dostarczy nam mapę, informacje na temat świata i wszystko, co istotne. Jednocześnie posłuży nam do komunikacji z innymi. Na chwilę obecną idziemy, w towarzystwie trzech starterów, na północ. Po drodze pozyskamy już zdolność biegania. Gdy dotrzemy już na miejsce, poznamy Nemonę - tutejszą przewodniczącą rady uczniów. Będzie ona naszą "rywalką" w tej odsłonie grze (choć to wiele powiedziane, z uwagi na jej przyjazne nastawienie. Dokonujemy ostatecznie naszego wyboru Pokemona.

Idziemy w lewo, pod drzewem znajdując Potion. Za budynkiem znajdziemy zaś Antidote. Możemy eksplorować do woli - w poradniku nie zawrzemy wszystkich przedmiotów do podniesienia. Skupimy się wyłącznie na TM-ach i istotnych rzeczach. Jeśli więc już wszystko zrobiliśmy, schodzimy po schodach prowadzących na plażę. Na środku pola do walki stoi Nemona - rozmawiamy z nią, by stoczyć naszą pierwszą walkę w grze.

Walka
Pokemon Trainer Nemona Nagroda: 300 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Pokemony - jeśli wybraliśmy Sprigatito
Quaxly wodny 5
Pokemony - jeśli wybraliśmy Fuecoco
Sprigatito trawiasty 5
Pokemony - jeśli wybraliśmy Quaxly'ego
Fuecoco ognisty 5


Jako że w walce będziemy mieli przewagę gatunkową, nie powinniśmy mieć problemu z wygraną. Pojawi się dyrektor Clavell i uzupełni nasz Rotom Phone o aplikację Pokedexu. Na pewno nam się przyda. Korzystając z mapy, biegniemy za Nemoną (możemy poświęcić jeszcze chwilę na zwiedzenie okolicy). Gdy wyjdziemy za bramę, pojawi się jeszcze nasza mama. Otrzymamy od niej kanapkę (Sandwich from Mom), jak również 5 Potionów. Idziemy za bramę i skręcamy w prawo, na Poco Path.
Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 13 listopada 2022.