Mesagoza | Solucja do gry Pokemon Scarlet - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!


Mesagoza. .


Od razu po wejściu w bramę, zaczepi nas Nemona. Uzna ona, że czas na sprawdzenie swoich sił w walce. Nie mamy innego wyjścia - musimy z nią ją stoczyć.

Walka
Pokemon Trainer Nemona Nagroda: 540$
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Pawmi elektryczny 9
Pokemony - jeśli wybraliśmy Sprigatito
Quaxly wodny 8
Pokemony - jeśli wybraliśmy Fuecoco
Sprigatito trawiasty 8
Pokemony - jeśli wybraliśmy Quaxly'ego
Fuecoco ognisty 8
Taktyka
Nemona walkę rozpocznie od Pokemona, którego typ będzie wrażliwy na nasz starter. To właśnie jego powinniśmy wykorzystać na start, koniecznie sięgając po atak żywiołowy. Pawmi to z kolei Pokemon elektryczny, który potrafi stworzyć zagrożenie. Jeśli mamy stworka kamiennego, wykorzystajmy go. Inne żywiołowe ataki na tym jego poziomie powinny sobie z nim jednak bez większego problemu poradzić. Musimy jednak pamiętać, że rywalka sterralizuje tego Pokemona - niedługo dowiemy się co to znaczy. Fakt jest jednak jeden - będzie on stworkiem znacznie silniejszym. Nie wahajmy się więc używać na niego naszych najmocniejszych ciosów.


Po wygranej walce nasza koleżanka wręczy nam 3 Revives. Wejdziemy do miasta i będziemy już mogli je swobodnie przemierzać. W tym momencie jednak tak naprawdę nie ma tutaj zbyt wiele do zwiedzania (przedmioty są dla nas niedostępne). Możemy jedynie podnieść TM019 - Disarming Voice mapa 2, zlokalizowany niedaleko jeziorka w prawej części miasta. Gdy już to zrobimy, wracamy do centrum i kierujemy się na północ mapa 3. Po wejściu na schodki zobaczymy sytuację, w której Team Star znęca się nad nieznajomą nam jeszcze uczennicą. Pomagamy jej, wybierając pierwszą opcję dialogową. Rozpocznie się walka.

Walka
Team Star Grunt Nagroda: 416 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
- Shroodle normalny trujący 8


Po walce pojawi się Nemona, która wręczy nam Tera Orb, dzięki któremu będziemy w stanie Terastallizować nasze Pokemony. Więcej na ten temat powiemy w innym dziale naszego poradnika. W wielkim skrócie: raz na walkę i raz do czasu wizyty w Centrum Pokemon możemy "ulepszyć" naszego Pokemona. Ten przybierze specjalną formę, zyskując niebywałą siłę i wytrzymałość. Utrzyma ją na całą walkę - również wtedy, gdy na chwilę wymienimy go na innego stworka w czasie pojedynku. Terastallizowany Pokemon zyskuje nowy gatunek (choć nie zawsze - wszystko określa rodzaj Pokemona). Nową zdolność możemy przetestować od razu, tocząc drugą walkę. Pamiętajmy, że by jej użyć musimy wcisnąć R przy wyborze ataku, z którego chcemy skorzystać.

Walka
Team Star Grunt Nagroda: 468 $
Pokemony
# Nazwa Gatunek Poziom
Yungoos normalny 9


. .


Po krótkiej rozmowie, odzyskujemy kontrolę nad swoją postacią. Wchodzimy jeszcze wyżej po schodach, a następnie wkraczamy do gmachu akademii mapa 4. Znów czeka nas rozmowa z Nemoną - pojawi się też dyrektor Clavell. Szybko przechodzimy przez rozmowy i lekcję wstępną, a następnie opuszczamy pomieszczenie. Naszym celem jest aktualnie pokój nauczycielski (Staff Room). Tam widzimy, jak Nemona rozmawia z tajemniczą La Primerą. Nemona tłumaczy nam o konieczności podjęcia się jednej ze ścieżek w życiu trenera. Prezentuje nam tak zwaną GYM Road - ścieżkę, z którą mieliśmy już do czynienia w każdej poprzedniej odsłonie serii. Dziewczyna zaznacza nam na mapie wszystkie lokalizacje sal gimnastycznych. Docieranie do nich to jedna z odnóg fabuły (niejedyna).

Po rozmowie z Nemoną, opuszczamy pokój nauczycielski i zmierzamy do kawiarni (Cafeteria). Przy szwedzkim stole zobaczymy Arvena - podchodzimy i rozmawiamy z nim. Tłumaczy nam o czymś takim, jak rośliny Herba Mystica, których strzegą tajemniczy tytani. Tym samym rozpoczynamy również drugą odnogę fabularną - Path of Legends, polegającą właśnie na odnajdywaniu tych stworzeń. Arven zaznaczy nam ich lokalizację na mapie. Dostaniemy od niego również Stardust. Powoli opuszczamy to miejsce. Nagle jednak zatrzyma nas telefon. Po drugiej stronie będzie Cassiopeia. Naszą rozmowę z nią podsłuchał dyrektor. Opuszczamy pomieszczenie.

. .


W hali głównej usłyszymy, że dyrektor wzywa nas do siebie. Idziemy w lewo, do bramki i wybieramy jego gabinet z listy (Director's Office). Tam rozmawiamy z nim, a przy okazji poznajemy Professor Sadę. Pracuje ona w tak zwanej Area Zero. Okazuje się, że to ona była właścicielką Koraidona. Zostawia nam swój numer. Po krótkiej rozmowie, znów pojawi się Nemona. Tym razem chce pokazać nam nasz pokój w akademii. Wybieramy tę lokalizację (Your Dorm Room) i wysłuchujemy tego, co dziewczyna ma nam do powiedzenia. Teraz musimy się przespać - podchodzimy zatem do łóżka, wciskamy przycisk akcji i akceptujemy taką chęć.
Kolejnego dnia budzi nas Nemona. Wychodzimy z pokoju i udajemy się na dziedziniec (Schoolyard). Po wysłuchaniu przemowy dyrektora i odzyskaniu kontroli nad postacią, pędzimy na południe, ku schodom. Zaczepi nas Nemona i odprowadzi nas na dół, przy okazji objaśniając pewne rzeczy. Pojawi się też Arven, a w międzyczasie zadzwoni do nas Cassiopeia z prośbą o zajęcie się ugrupowaniem Team Star. Zaznaczy nam na mapie lokalizację każdej z jego baz. To trzecia i ostatnia ścieżka fabularna - Starfall Street.

Po krótkiej rozmowie z Poke Balla wyjdzie Koraidon. Od teraz będziemy mogli go dosiąść i podróżować na jego grzbiecie. Wystarczy, że wciśniemy przycisk + na prawym Joyconie. Nasi znajomi nas opuszczą, by pójść we własne strony. My zaś możemy pozostawić ten długi wstęp za sobą i począć zmierzać ku naszej pierwszej sali gimnastycznej. Dowolną ścieżką udajemy się do zachodniej bramy. Zadzwoni do nas Nemona na krótki moment. Jeszcze zanim przejdziemy przez bramę, przejdźmy do jej lewej części i mińmy kolumnę. Znajdziemy tam TM103 - Substitute mapa 5. Teraz pozostaje nam przejść przez bramę mapa 6 i trafić do kolejnej lokalizacji w naszej przygodzie.
Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 13 listopada 2022.