Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Pokemon Ultra Sun jest kolejną odsłoną bardzo popularnej i cieszącej się ogromnym zainteresowaniem serii gier RPG od studia Game Freak, do której wyłączne prawa ma japoński koncern Nintendo, a która swojego czasu dała początek istnemu szaleństwu, trafiając na ekrany telewizji, kin oraz doczekując się wielu adaptacji, między innymi w postaci zabawek i gadżetów. Gra stanowi rozwinięcie wydanego w listopadzie 2016 roku Pokemon Sun, nie będąc pełną kontynuacją, a raczej rozwinięciem pomysłów znanych z oryginału. Gra została wydana również w wariancie Pokemon Ultra Moon.

Fabuła gryHistoria po raz kolejny przenosi nas do regionu Aloa i pozwala nam przejąć kontrolę nad trenerem (lub trenerką) Pokemonów - uroczych stworków, które zamieszkują tę krainę i są jej nieodzowną częścią, będąc obecnymi w każdym elemencie życia. Będziemy musieli łapać nowe stworki, trenować je w walce i zmierzać ku temu, by zostać Mistrzem Pokemon.

Mechania rozgrywkiJeżeli chodzi o sam schemat rozgrywki, Poemon Ultra Sun niczym nie różni się od poprzednich odsłon cyklu. Oznacza to, że w początkowych etapach gry wybieramy swojego pierwszego Pokemona i razem z nim wyruszamy w podróż, w trakcie której będziemy zbierać kolejne Pokemony, wykorzystywać je do turowej walki z innymi trenerami, a także odkrywać kolejne fragmenty rozległego świata. W odświeżonej wersji nie brakuje nowych lokalizacji, jak i świeżych gałęzi fabularnych. Drużyna oprychów, z którą radziliśmy sobie w podstawowej części nie jest zatem jedynym tego typu wyzwaniem, jakie stanie na naszej drodze. Wprowadzono także sporo nowych stworków, które możemy wcielić do swej drużyny.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra jest identyczna, jak jej poprzednia odsłona - nadal mamy tu zatem do czynienia z grafiką przypominającą anime, a całość wykorzystuje możliwości sprzętowe konsolki, na którą została wdana. Autorzy postanowili dopracować znane z oryginału lokacje, ale też zaimplementować do gry szereg zupełnie nowych miejsc. Można też liczyć na pełne wsparcie dla aplikacji PokeBank, zbierającej informacje na temat wszystkich Pokemonów, jakie udało nam się złapać w czasie naszej kariery - niezależnie od części serii, w której to zrobiliśmy. Ścieżka dźwiękowa gry po raz kolejny jest bardzo zróżnicowana i odpowiada klimatowi regionu czy miasta, które w danym momencie zwiedzamy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Pokemon Ultra Sun

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: RPG
  • Producenci: Game Freak
  • Wydawcy: Nintendo
  • Tematy Anime, Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 17 listopada 2017 3DS
# 17 listopada 2017 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
3DS