Shalour City | Solucja do gry Pokemon Y - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Główna linia fabularna
  Bug Badge
  Cliff Badge
  Rumble Badge
  Plant Badge
  Voltage Badge
  Fairy Badge
  Psychic Badge
  Iceberg Badge
  W drodze do mistrzostwa
  Gra po zakończeniu linii fabularnej

  Shalour City

  Tradycyjnie już, po dotarciu do miasta udajemy się do okolicznego Centrum Pokemon, by uleczyć nasze Pokemony. W lewej części Centrum znajduje się Mr. Bonding, który wręczy nam kolejny przedmiot ze swojej kolekcji. Idąc do Sali Gimnastycznej niestety nie zastaniemy w niej liderki - znajduje się w tym momencie w Tower of Mastery. Idziemy na północ od Centrum, gdzie zaczepią nas nasi przyjaciele. Zmierzamy dalej w tym kierunku, trafiając na piaszczystą drogę. Na niej po raz kolejny zaczepi nas Tierno - wręczy nam Intriguing Stone o niewiadomym działaniu. Podążamy dalej w górę, a w końcu wchodzimy do wieży. Od razu wchodzimy w drzwi z wielkim pomnikiem Lucario na środku. Tam zastaniemy Mega Evolution guru i liderkę okolicznej sali, z którą już walczyliśmy. Po chwili wpada cała paczka naszych przyjaciół. Rozmawiamy o Mega Ewolucji - potrzebny jest do niej kamień ewolucyjny oraz pierścień. Guru posiada tylko jeden pierścień - podczas gdy prawie cała paczka go nie chce, Serena / Calem oczywiście go pożąda. To, czy dostaniemy go w nasze ręce będzie zależeć od pojedynku. Zapisujemy przed nim grę i, gdy tylko będziemy gotowi, rozpoczynamy go.

  Walka
  Pokémon Trainer Serena / Calem Nagroda: 3,000 $
  Pokemony
  # Nazwa Gatunek Poziom
  Meowstic psychiczny 28
  Absol ciemność 28
  Pokemony - jesli wybraliśmy Chespina
  Braixen ognisty 30
  Pokemony - jesli wybraliśmy Fennekina
  Frogadier wodny 30
  Pokemony - jesli wybraliśmy Froakiego
  Quilladin trawiasty 30
  Taktyka
  Serena / Calem jest zdecydowanie jednym z silniejszych trenerów, z jakimi do tej pory mieliśmy do czynienia - musimy zatem przygotować się na ciężki pojedynek. Pierwszym Pokemonem, z którym przyjdzie nam sobie radzić jest Meowstic - może zaskoczyć swoim psychicznym Psybeamem, z uwagi na co warto nie korzystać z Pokemonów walczących i trujących. Najlepiej użyć Pokemona-robaka, bądź też przedstawiciela gatunku ciemności / ducha.

  Z Absolem przyszło nam się spotkać już wcześniej, podczas walk ze „zwykłymi” trenerami. Posiada on bardzo potężne uderzenie Bite, które zada najwięcej obrażeń stworkom psychicznym i duchom, ale też przedstawicielom innych gatunków. Pokemona tego najlepiej potraktować ciosami fizycznymi, bądź też „robaczymi”.

  Braixen, Quilladen i Frogadier są Pokemonami przeciwnymi do naszego startera. W żadnym wypadku nie posyłamy go tutaj do walki. Frogadiera najlepiej pokonać elektrycznością lub trawą, jednak ogień, ziemia i skała nie sprawdzą się w walce z nim. Quilladin padnie w walce z ogniem, Pokemonem latającym, robakiem, stworkiem lodowym i trującym. Jest więc najłatwiejszy do Pokonania. Braixen może okazać się sporą przeszkodą, ponieważ używa ataków nie tylko ognistych, ale i psychicznych. Najlepiej potraktować go wodą, kamieniem lub ziemią.


  Po wygranej walce dowiadujemy się, że Korrina wróci do Sali Gimnastycznej - pierścień mega ewolucji otrzymamy dopiero po tym, jak sobie z nią poradzimy. Tymczasem opuszczamy wieżę i idziemy się uleczyć. Z prawej strony Pokemon Center znajduje się domek, w którym możemy pozyskać Eviolite - musimy jednak posiadać zarejestrowane 50 Pokemonów w Coastal Kalos' Dex. W pierwszym domku po lewej stronie od Centrum starsza kobieta da nam Soothe Bell, jeśli nasz Pokemon lubi nas w wystarczającym stopniu. Wchodzimy jeszcze do budynku obok (po lewej), by tam wejść w posiadanie pięciu Stardust, jeśli tylko w naszej drużynie znajduje się Pokemon psychiczny lub latający. Możemy też dostać Footprint Ribbon, jeśli pokażemy ciemnoskórej kobiecie dobrze rozwiniętego przez nas stworka. Wychodzimy i zmierzamy do Sali Gimnastycznej, która ulokowana jest w lewym górnym rogu miasta.
  Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 07 sierpnia 2017.