Couriway Town | Solucja do gry Pokemon Y - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Główna linia fabularna
  Bug Badge
  Cliff Badge
  Rumble Badge
  Plant Badge
  Voltage Badge
  Fairy Badge
  Psychic Badge
  Iceberg Badge
  W drodze do mistrzostwa
  Gra po zakończeniu linii fabularnej

  Couriway Town

  Od razu po wejściu do miasta, tradycyjnie już, leczymy nasze Pokemony w znajdującym się przy bramie Centrum. Jeżeli do domku na południe od Centrum Pokemon przyprowadzimy Pokemona ze zdolnością Nuzzle, dostaniemy Revive. Wchodzimy też na schody niepodal centrum, a na końcu patio znajdziemy Rare Candy. Starsza kobieta tutaj wręczy nam z kolei TM89 U-turn. Aby jednak kontynuować, udajemy się do wyjścia z miasta na południe - próbujemy wejść na most, jednak zaczepi nas Profesor Sycamore. Wyzwie nas na pojedynek!

  Pojedynek specjalny
  Professor Sycamore Nagroda: 7,000 $
  Pokemony
  # Nazwa Gatunek Poziom
  Venusaur trawiasty trujący 50
  Charizard ognisty latający 50
  Blastoise wodny 50
  Taktyka
  Profesor dysponuje wszystkimi starterami z regionu Kanto w ostatecznych ich formach. Sama walka nie powinna stanowić dla nas problemu, gdyż każdy z tych stworków posiada sporo wrażliwości. Jako pierwszego do walki pośle Venusaura - warto zatem, byśmy rozpoczęli od Pokemona ognistego, bądź też Yveltala (czy też latającego Pokemona). Woda nie sprawdzi się tutaj za dobrze, podobnie zresztą, jak kamień, ziemia i wróżka.

  Charizard łączy w sobie gatunek ognisty z latającym - jest więc podwójnie wrażliwy na kamień. Dobrze poradzi sobie z nim Pokemon elektryczny i wodny, ale ziemny nie będzie miał racji trafienia go. Lepiej nie wystawiać również stworka trawiastego, robaka, lodowego, stalowego i walczącego.

  Blastoise to po prostu Pokemon wodny - bez żadnych specjalnych atrybutów i dodatkowego gatunku. Radzimy sobie z nim zatem trawą lub elektrycznością, starając się unikać wystawiania Pokemonów ognistych, kamiennych i ziemnych.


  [screen]

  Po wygranej walce profesor uda się, by przygotowywać nagrodę dla nas za poradzenie sobie z Team Flare. My z kolei kontynuujemy zwiedzanie - idziemy na południe i od razu wchodzimy po schodach z prawej. Wchodzimy do domku i rozmawiamy z chłopcem w prawym górnym rogu - jeżeli odpowiemy poprawnie na jego pytanie (WATER to prawidłowa odpowiedź), otrzymamy TM55 Scald. Jako że jest to hotel, jak zawsze na jego pierwszym piętrze znajdziemy Mr. Bondinga. Wręczy nam on Stealth Power Lv. 1. Z prawej strony hotelu znajduje się płytka woda - w rogu możemy znaleźć Max Potion. Gdy już będziemy go mieć, opuszczamy miasto, korzystając z bramy na samym południu.
  Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 07 sierpnia 2017.