Santalune City | Solucja do gry Pokemon Y - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Główna linia fabularna
  Bug Badge
  Cliff Badge
  Rumble Badge
  Plant Badge
  Voltage Badge
  Fairy Badge
  Psychic Badge
  Iceberg Badge
  W drodze do mistrzostwa
  Gra po zakończeniu linii fabularnej

  Santalune City

  W Santalne City czeka na nas nasz pierwszy GYM, wraz z silnym liderem do pokonania. Pierwszym miejscem, które z pewnością będziemy chcieli odwiedzić jest Centrum Pokemon - znajduje się ono od razu przy wejściu i zawiera w sobie sklep (tak, jak w poprzednich wersjach gry). Kobieta w budynku po lewej stronie powie nam, czym cechuje się nasz pierwszy Pokemon - w budynku po samej lewej (w dolnym lewym rogu) dowiemy się z kolei o efektach każdej z odznak możliwych do zdobycia przez nas w trakcie gry.

  Idziemy na północ, do znajdującej się na środku fontanny, a następnie na wschód od niej. Tam wchodzimy do budynku i rozmawiamy z chłopcem w żółtej kurtce - otrzymujemy od niego Great Ball. Na północ od fontanny znajduje się z kolei Szkoła Pokemon - gdy porozmawiamy ze znajdującym się w niej starszym człowiekiem, otrzymamy od niego po trzy X Attack i X Defense. W tym momencie możemy zadecydować - albo pójdziemy prosto do Gym-u, albo też wybierzemy się na Route 22 (wyjściem na północny-wschód), by zdobyć nieco więcej doświadczenia. Czeka nas tam go sporo, dlatego to będzie mój wybór. W tym momencie mogę polecić trenowanie Pokemona latającego - sprawdzi się wybornie w czekających nas pojedynkach.

  Route 22  Dzikie Pokemony w tej lokacji
  # Nazwa Gatunek
  Azurill normalny wrozka
  Bidoof normalny
  Bunnelby normalny
  Farfetch'd normalny latający
  Litleo normalny ognisty
  Psyduck wodny
  Riolu walczący


  Trenerzy w tej lokacji
  Nazwa trenera / trenerki Pokemony Nagroda
  Rising Star Louise Psyduck lvl 6 Litleo lvl 7 420 $
  Lass Elin Goldeen lvl 6 Marill lvl 6 144$
  Rising Star Loïc Riolu lvl 9 540 $
  Schoolboy Rabbie Pidgey lvl 7 Metapod lvl 5 160 $
  Schoolgirl Mickenzie Bunnelby lvl 8 256 $
  Lass Elsa Flabébé lvl 8 192 $


  Idziemy jedyną dostępną drogą, by w końcu natknąć się na pierwszą trenerkę. Gdy tylko się z nią rozprawimy, udajemy się w prawo (niestety, Pokeball nieopodal wymaga posiadania umiejętności CUT, którą pozyskamy dopiero później). W końcu napotkamy kolejną trenerkę. Mijamy znak, pokonujemy Rising Star Loica - po rozprawieniu się z nim udajemy się w trawy na północ, gdzie czeka na nas kolejny przeciwnik. Od niego idziemy na południe i pokonujemy dwójkę ostatnich rywali, kończąc na uroczej blondynce. Teraz możemy przeskoczyć przez kłodę i zmierzać w lewo, by wrócić do miasta. Po drodze znajdziemy Super Potion. Gdy tylko dotrzemy do miasta, leczymy się i zmierzamy po naszą pierwszą odznakę.
  Poradnik napisał # Paweł „bold” Ryszka, 07 sierpnia 2017.