Gamedile.pl

#
Znana także jako Downtown Nekketsu Monogatari SP.
Opis gry
River City: Rival Showdown to kolejna odsłona popularnej serii Kunio-Kun. Tak właściwie jest udoskonalonym remakiem gry z konsoli NES, na Zachodzie znanej pod nazwą River City Ransom. Po raz kolejny mamy tu do czynienia z dynamiczną scrollowaną bijatyką kładącą nacisk na minimalizm.

Gra zadebiutowała w Japonii w październiku 2016 roku, pod nazwą Downtown Nekketsu Monogatari SP. Przeszło rok kazano czekać użytkownikom z Zachodu na jej anglojęzyczną wersję. Całość powstała wyłącznie z myślą o konsolce Nintendo 3DS.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przybliża nam losy mężczyzny o imieniu Kunio, znanego również z poprzednich części cyklu. Pewnego dnia zostaje on zaatakowany przez bliżej nieokreślonych złoczyńców - wszystko wskazuje na to, że atak ten jest powiązany z zaginięciem dziewczyny Rikiego, które nastąpiło tuż po tym. Bohater będzie musiał uratować kobietę, działając pod presją czasu - będzie miał na to bowiem zaledwie trzy dni.

Mechanika rozgrywkiJak już zostało wspomniane wcześniej, River City: Rival Showdown jest scrollową bijatyką, w której przemierzamy kolejne lokacje i toczymy pojedynki z wszystkimi stającymi na naszej drodze przeciwnikami. W nich możemy korzystać zarówno z naszych własnych umiejętności, jak i przedmiotów odnajdywanych na ziemi. Sam schemat walki nie jest skomplikowany i sprowadza się do wykorzystywania odpowiednich umiejętności, ja i korzystania ze zdolności specjalnych, odblokowywanych po napełnieniu specjalnego pasa energii.

Oprócz modułu rozgrywki dla pojedynczego gracza, gra została wyposażona w tryb „Fighting of Double Dragon 2016”, który pozwala stoczyć pojedynek 1 na 1 z przyjacielem. Nie występują w nim jednak postaci znane z głównej linii fabularnej. Zamiast nich wcielimy się w postaci Billy'ego i Jimmy'ego Lee znane z serii Double Dragon.

Warstwa technicznaW kwestii technicznej, River City: Rival Showdown prezentuje się prawie identycznie, jak poprzednie odsłony serii - nadal mamy tu do czynienia z 8-bitowymi modelami postaci, jednak tym razem poruszają się one po bardziej nowoczesnych tłach. Również efekty specjalne związane z tym, co wyświetla się na ekranie konsolki zostały udoskonalone i prezentują się bardziej spektakularnie, niż wcześniej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, single player
1-2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

River City: Rival Showdown

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: Bijatyka» Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 27 października 2016 3DS
# 21 listopada 2017 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
3DS