Gamedile.pl

#

Session

PCXO
Opis gry
Session to symulator jazdy na deskorolce, zaprojektowany przez francuskie crea-ture Studios, dla którego jest on debiutem na arenie gier wideo. Gra pojawiła się na komputerach osobistych i konsoli Xbox One i jest tak zwaną „duchową spadkobierczynią” serii Skate.

Po raz pierwszy na temat tytułu usłyszeliśmy na targach E3 2018, w czasie konferencji prasowej studia Microsoft. Wtedy poinformowano, że tytuł jest czasowym konsolowym exclusivem dla Xboksa One.

Mechanika rozgrywkiSession jest symulatorem jazdy na deskorolce, porzucającym zręcznościowe podejście konkurencyjnych serii na rzecz tego bliższego autentyzmowi. W głównym trybie (nazwanym po prostu Skate) skatera kierujemy przy pomocy dwóch gałek analogowych, przy czym każda odpowiedzialna jest za inną stopę. W związku z tym rozwiązaniem, wykonywanie trików jest bardziej wymagające, ale i satysfakcjonujące. Za pomyślnie wykonane ewolucje nie otrzymujemy punktów.

Kiedy nie mamy ochotę na jazdę na desce, możemy spróbować swoich sił w trybie filmowania - pozwala on realnie chwytać rozgrywkę innych użytkowników, a następnie zapis z niej edytować i dzielić się nim z całą społecznością.

Warstwa technicznaSession powstało na bazie silnika Unreal Engine 4, w związku z czym oferuje bardzo realistyczną i zwracającą uwagę na szczegóły oprawę wizualną. Korzystając z pomysłu wykorzystanego między innymi w serii Tony Hawk's Pro Skater, całość została urozmaicona licencjonowanym udźwiękowieniem, na które składają się przede wszystkim dynamiczne rockowe kawałki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Session

Wydania gry

planowane
# 2019 PCXO