Gamedile.pl

#

Shu

PCPS4Switch
Opis gry
Shu to pełna uroku gra platformowa stworzona przez wywodzące się ze Szkocji studio deweloperskie Secret Lunch, powstała z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła gryGdy wioska młodzieńca o imieniu Shu zostaje zniszczona przez ogromną burzę, chłopiec zauważa, że ta zmierza naprzód i wcale nie zamierza poprzestać na tejże wiosce. Musi uciekać, by znaleźć schronienie, a przede wszystkim ostatecznie położyć kres zagrożeniu.

Mechanika rozgrywkiShu to typowa przedstawicielka gatunku gier platformowych, w których zmierzamy w lewo lub prawo, teraz starając się przede wszystkim uniknąć spotkania ze stale goniącą nas burzą. W czasie naszej wędrówki spotykamy postaci niezależne, dla których możemy wykonywać misje, gwarantując sobie tym samym dostęp do dodatkowych umiejętności. Będzie to się jednak wiązało z koniecznością przygarnięcia ich pod własne skrzydła, a tym samym spowolnienia własnej ucieczki przed kataklizmem. Przy okazji zbieramy ekwipunek oraz rozwijamy naszą postać, by ta lepiej radziła sobie między innymi ze skakaniem czy bieganiem.

Choć całość powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu, oferuje możliwość rywalizacji niebezpośredniej, w rankingach przechodzenia gry na czas.

Warstwa technicznaShu to produkcja wykonana w technologii 2.5D, z kolorową i odręcznie rysowaną oprawą graficzną. Autorzy zadbali o dobranie odpowiednich pastelowych barw, z uwagi na które całość cechuje się wesołym klimatem - wbrew powadze sytuacji, z jaką zmaga się główny bohater. Rozgrywkę uatrakcyjnia oryginalny soundtrack, który nadaje akcji jeszcze większej wartkości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Shu

  • Platformy: PCPS4Switch
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Coatsink
  • Wydawcy: Coatsink
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2,5D

Wydania gry

już wydane
# 04 października 2016 PCPS4
# 04 października 2016 PCPS4
# 23 stycznia 2018 Switch