Sid Meier's Civilization VI - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Sid Meier's Civilization VI

PCPS4XOiOSSwitch
Opis gry
W szóstej odsłonie niezwykle popularnej serii (przeszło 33 miliony egzemplarzy sprzedane na całym świecie), będącej produktem flankowym wydawcy z 2K Games oraz dewelopera Firaxis Games, po raz kolejny stawiane jest nam wyzwanie stworzenia od podstaw własnego imperium oraz zarządzania nim w taki sposób, aby na przestrzeni kilku tysięcy lat okazało się jak najbardziej wpływowym i potężnym. Choć występujący w tytule Sid Meier (będący twórcą całej sagi) objął patronatem i tę część, nie brał jakiegokolwiek udziału w jej powstawaniu.

Rozgrywka w grzeCivilization VI to produkcja typu 4X (z angielskiego: eXplore, eXpand, eXploit oraz eXterminate), która swoją mechaniką kontynuuje działania autorów rozpoczęte w poprzedniej części, nazywanej przez nich samych restartem całości i swoistym powrotem do korzeni. Oznacza to, iż nadal nie jest to tytuł wymagający rozeznania w gatunku. Oferuje zresztą pokaźny samouczek, w ramach którego od podstaw poznamy mechanikę rozgrywki.

W tej, oprócz znanych z Civi V rozwiązań, znalazło się miejsce dla tych nowych, niewidzianych wcześniej. Jednym z nich jest wprowadzenie tak zwanych aktywnych badań, dzięki którym możemy przyspieszyć rozwój naszej cywilizacji. Wystarczy, że wykorzystamy swoje jednostki do aktywnego eksplorowania i wykorzystywania otaczającego nas terenu, a także do odkrywania nowych kultur. Duża zmiana w grze dotyczy rozwoju miasta - to zajmuje teraz więcej niż jedno pole na mapie i to do nas należy odpowiednie rozplanowanie jego wyglądu. Stworzymy zatem odpowiednie dzielnice (czy to przemysłowe, czy też handlowe lub typowo mieszkalne), otrzymując tym samym rozmaite premie w zależności od tego, jaką lokalizację wybierzemy.

Autorzy zdecydowali się ponadto na wprowadzenie tak zwanej dynamicznej dyplomacji, w myśl której każdy z przywódców ma swoje własne schematy zachowania, które z kolei mają wpływ na jego relację z sąsiadami, a także politykę wewnętrzną.

Obok trybu rozgrywki dla pojedynczego gracza, w grze znalazło się miejsce na rozbudowany moduł zabawy wieloosobowej, łączący w sobie kooperację i rywalizację. Gracze prowadzą w nim swoje własne nacje i to od nich zależy, w jakich stosunkach będą żyli z pozostałymi uczestnikami sesji.

Warstwa technicznaCivilization VI powstało w oparciu o zbudowany od podstaw silnik, mający zapewnić płynność rozgrywki przy jednocześnie bardzo wysokim poziomie graficznym. Sama oprawa wizualna jest, jak przystało na serię, bardzo kolorowa, epatująca żywymi barwami.

Gra powstała wyłącznie z myślą o komputerach osobistych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 listopada 2016.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnej • HD 720p/1080i/1080p • 5 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, rywalizacja, single player
2-4 graczy, rywalizacja
Najświeższe informacje
Gra

Sid Meier's Civilization VI

  • Platformy: PCPS4XOiOSSwitch
  • Gatunek: Strategiczna
  • Producenci: Firaxis Games (główny)
  • Wydawcy: # 2K Games# Cenega
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 21 października 2016 PC
# 21 października 2016 PC
21 grudnia 2017 iOS
# 16 listopada 2018 Switch
# 16 listopada 2018 Switch
# 22 listopada 2019 PS4XO
# 22 listopada 2019 PS4XO