Sonic Forces - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Sonic Forces

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Sonic Forces to zaprojektowana z myślą o większości wiodących platform sprzętowych gra platformowa z Soniciem - maskotką firmy SEGA - na pierwszym planie. Zaprojektowana została przez studio Sonic Team, które - zgodnie z nazwą - odpowiada za całą serię już od samego początku jej istnienia. Gra stanowi debiut cyklu na łamach konsoli Nintendo Switch - oprócz niej trafiła także na PlayStation 4, Xboksa One i PC.

Całość została zapowiedziana 22 czerwca 2016 roku pod nazwą kodową Project Sonic 2017. W marcu 2017 w czasie imprezy SXSW potwierdzono oficjalny jej tytuł.

Fabuła gryAkcja gry przenosi nas do świata, który stoi na krawędzi zniszczenia. Wszystko za sprawą Dr. Eggmana, którego armia robotów sieje spustoszenie. Wszystko wskazuje na to, że nic nie zapobiegnie katastrofie. W obaleniu tyrana postanawia jednak pomóc Klasyczny Sonic, który po raz kolejny powraca z przeszłości tytułowego bohatera i dołącza do prowadzonej przez niego rebelii.

Mechanika rozgrywkiPod względem mechaniki rozgrywki Sonic Forces w dużej części nawiązuje do poprzednich odsłon serii. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z bardzo kolorową i dynamiczną platformówką, w której non stop biegniemy przed siebie, skacząc, ślizgając się i pokonując stających na naszej drodze przeciwników. W trakcie zabawy jesteśmy w stanie wcielić się w dwie postaci - współczesnego i klasycznego Sonica. Podczas gdy zabawa tym pierwszym obserwowana jest zza jego pleców, etapy z klasycznym Soniciem są ukazane w równie klasyczny, side-scrollowy sposób.

Nowością w grze jest możliwość stworzenia własnej antropomorficznej istoty, którą będziemy kierować w czasie zabawy. Kreator jest dość rozbudowany i pozwala określić nie tylko jej wygląd, ale i umiejętności, jak również uzbrojenie, którym będzie dysponowała.

Nieodzowną częścią zabawy jest zbieranie złotych pierścieni, które nie tylko zapewniają nam bonusowe punkty, ale też są w stanie zagwarantować dodatkowe życia.

Warstwa technicznaGra została przygotowana w typowej dla całej serii stylistyce, obfitującej w kolory, ale jednocześnie w swojej „kreskówkowości” poważnej. Z uwagi na wyżej wspomniany fakt dwupodziału rozgrywki - z uwagi na niego niektóre etapy obserwujemy z boku i przemierzamy w formie dwuwymiarowej, a w innych rozgrywkę obserwujemy zza pleców głównego bohatera, już w pełnym trójwymiarze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 listopada 2017.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 20 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Sonic Forces

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Sonic Team
  • Wydawcy: # SEGA
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)Z boku
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
07 listopada 2017 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO
SWITCH