Gamedile.pl

#
Opis gry
Space Giraffe jest debiutanckim produktem niezależnego studia deweloperskiego Llamasoft. Powstało z myślą o komputerach osobistych i konsoli Xbox 360, choć w późniejszym okresie trafiło także na Xboksa One (w ramach programu kompatybilności wstecznej). Dużą część udziału w przygotowaniu produkcji przypisuje się Jeffowi Minterowi, twórcy gry Tempest 2000, z którą całość ma zresztą bardzo dużo wspólnego.

Mechanika rozgrywkiW Space Giraffe mamy okazję wcielić się w postać tytułowej żyrafy, która używa specjalnego tunelu międzygalaktycznego, by spojrzeć w kosmos. Przestrzeń okazuje się jednak bardzo niebezpieczna, a w stronę jej głowy zaczyna zmierzać całe mnóstwo przeciwników - my będziemy musieli sobie radzić z każdym z nich. Nasza postać nieustannie strzela, a do nas należy obracanie jej w takim kierunku, by trafiała wrogów. Co jakiś czas jesteśmy w stanie zbierać różnego rodzaju power-upy, które czasowo zwiększają naszą efektywność w walce, bądź też redukują szkodliwość wrogów. Naturalnie rzecz biorąc wraz z dokonywaniem postępów w rozgrywce jej poziom trudności rośnie, a przeciwnicy stają się szybsi i bardziej wytrzymali. Gdy podejdą za blisko naszej postaci, możemy skorzystać z ataku odpychającego polegającego na zamachnięciu się głową - ten jednak zużywa energię, którą ładujemy poprzez strzelanie do przeciwników.

Gra została stworzona wyłącznie z myślą o rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została stworzona w bardzo chaotycznym stylu, obfitującym w różnego rodzaju kolory zmieniające się w rytm muzyki odgrywanej w tle. Ta z kolei przynależy do gatunku techno i nadaje całości dużo dynamizmu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Space Giraffe

  • Platformy: PC360
  • Gatunek: Strzelanka» FPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Abstrakcyjna
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2007 PC360