Gamedile.pl

#
Opis gry
Space Pirates and Zombies to gra strategiczna czasu rzeczywistego stworzona przez niezależny zespół programistów MiniMax Games. Jej akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości (a może i nie aż tak dalekiej), kiedy to Ziemia została w takim stopniu zanieczyszczona, iż niemożliwe stało się życie na niej. Ludzie zaczęli emigrować w dalsze systemy gwiezdne poprzez specjalne bramy - te systemy, które znajdowały się bliżej centrum galaktyki stawały się coraz bogatsze i bardziej zaawansowane technicznie. Pojawiły się plotki na temat sekretnego systemu, który skrywa wielki skarb i jest położony niedaleko centrum galaktyki. Wcielamy się w pirata gwiezdnego i wyruszamy w podróż, by zobaczyć, jaki skarb czeka na nas w otchłaniach galaktyki.

W Space Pirates and Zombies przyjdzie nam odwiedzić setki rozmaitych gwiazd. Warto wspomnieć, iż z każdym startem gry generowana jest nowa unikalna galaktyka, co sprawia, iż jest to produkcja różnorodna, inna dla każdego gracza. W każdym systemie gwiezdnym, który odwiedzimy, znajduje się specjalny ekosystem, który reaguje na nasze działania lub ich brak. Znajdują się tam również dwie frakcje, zawsze walczące ze sobą o władzę - możemy przyglądać się ich pojedynkom, lub też wchodzić z nimi w interakcję. Centrum każdego systemu gwiezdnego jest specjalna baza, w której możemy wymieniać złapane w galaktyce istoty za surowce, lub też kupować technologiczne nowinki ułatwiające naszą podróż. Należy jednak uważać, by nie podpaść mieszkańcom danego systemu gwiezdnego - uniemożliwi nam to bowiem handel z nimi.

Wraz z postępami w grze udoskonalamy nasz statek, jego rozmiar oraz ilość załogi, jaką jest w stanie pomieścić. Mowa tu oczywiście o statku-matce - możemy z niego wysyłać specjalne statki zwiadowcze i tylko z jego pomocą jesteśmy w stanie zmieniać systemy gwiezdne. Wspomniane zostały wcześniej technologiczne nowinki - umożliwiają one rozwinięcie statku, jednakże jest to dość kosztowne. Istnieje dużo typów ulepszeń - możemy zwiększyć szybkość naszego statku, bądź też wyposażyć go w specjalne strzelby.

Ważnym elementem gry jest walka - obserwujemy ją z widoku taktycznego i posyłamy do niej tyle jednostek, ile tylko chcemy. W czasie walki jesteśmy w stanie pozyskać nie tylko jeńców, ale również specjalne przedmioty umożliwiające bezpośredni zakup ulepszeń naszego statku. Cała gra jest bardzo rozbudowana - pełne jej poznanie zająć może bardzo dużo czasu. W grze, jak sam tytuł mówi, występuje również wątek z zombie, które zarażają i jedzą swoich przeciwników, jak również składają jaja - mogą stać się w mgnieniu oka zagrożeniem, gdy tylko ich nie powstrzymamy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Space Pirates and Zombies

Wydania gry

już wydane
# 15 sierpnia 2011 PC