Gamedile.pl

#
Opis gry
Super Mario Odyssey to zaprojektowana z myślą o konsoli Nintendo Switch gra platformowa z ikoniczną postacią Mario na pierwszym planie. Oferuje podobną stylistykę, co każda inna odsłona serii, przy okazji proponując kilka większych zmian i nowości.

O grze po raz pierwszy usłyszeliśmy 20 października 2016 roku, kiedy to został zaprezentowany pierwszy koncept nowej konsoli Nintendo (jak się później okazało, Nintendo Switch) - gry demonstrowała wtedy jej możliwości.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze prezentuje nam tytułową postać Mario - hydraulika, który po raz kolejny wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, mającą na celu uratowanie jego ukochanej księżniczki Peach. Ta została porwana przez okrutnego Bowsera, którego celem jest zmuszenie jej do małżeństwa. Mario będzie musiał przebyć rozległy świat, pokonując przy tym wszystkie pojawiające się na jego drodze przeszkody, by dostać się do zamku Bowsera i wyrwać lubą z jego rąk.

Mechanika rozgrywkiPod względem świata przedstawionego gra w dużym stopniu przypomina Super Mario 64 (przebój z konsoli Nintendo 64), oferując bardziej sandboksowe krainy, które zwiedzamy z bardzo dużą swobodą. Sami decydujemy, który z poziomów w danej chwili odwiedzimy, aczkolwiek wiele z nich jest zablokowanych i wymaga od nas przejścia przynajmniej części pozostałych.

Sama rozgrywka w grze w znacznym stopniu przypomina inne odsłony cyklu. Biegniemy tutaj przed siebie, starając się dostać na koniec każdego z poziomów, a przy okazji pokonując masę przeciwników i unikając sprytnych pułapek. Jak zwykle autorzy wykazali się tutaj sporą pomysłowością, jeżeli chodzi o koncepty poziomów - każdy z nich cechuje się różnorodnością oraz prostymi, ale wymagających od nas zręczności łamigłówkami. Co ciekawe, bohater dysponuje nowymi posunięciami, w tym możliwością rzucania własną czapką - w znacznym stopniu ubarwia to rozgrywkę, dając nam kolejny sposób radzenia sobie z oponentami.

Warstwa technicznaSuper Mario Odyssey w pełni wykorzystuje możliwości sprzętowe platformy sprzętowe, na którą zostało wydane. Grać możemy zatem nie tylko na telewizorze, ale i poza nim. Oprawa graficzna gry została zaprojektowana w znanej doskonale fanom serii stylistyce, bogatej w kolory oraz przyjaznej dla dzieci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 stycznia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Super Mario Odyssey zadebiutuje 27 października

  13 czerwca 2017
  Firma Nintendo pokazała wielbicielom najpopularniejszego hydraulika na świecie najnowszy zwiastun ukazujący rozgrywkę w grze Super Mario Odyssey - z nim w roli głównej. Przy okazji ujawniona została jej data...
Gra

Super Mario Odyssey

 • Platformy: Switch
 • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Humorystyczna
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 27 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH