The Simpsons Game - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

The Simpsons Game

PS2PSPNDS360PS3Wii
Opis gry
The Simpsons Game to kolejna gra zręcznościowa stworzona na bazie popularnego, zwłaszcza za granicą, serialu animowanego.

W tej śmiesznej grze po raz kolejny mamy możliwość wcielenia się w postaci Homera, Marge, Barta i Lisy Simpsonów i pokierować ich poczynaniami, by uratować piękne miasto Springfield przed narastającym chaosem. W tym celu zwiedzimy całe to urocze miasteczko, pokonując nieprzyjaciół i wywalczając sobie drogę do wygranej poprzez branie udziału w parodiach popularnych gier.

W sumie rzecz biorąc zalety The Simpsons Game przedstawiają się następująco:

  • Możliwość zobaczenia i usłyszenia prawdziwych Simpsonów znanych z telewizji. Głosów użyczają im bowiem te same gwiazdy, co w wersji telewizyjnej.
  • Zagraj swoimi ulubionymi postaciami znanymi z telewizyjnego show, tytułową zakręconą rodzinką: Homerem, Marge, Bartem i Lisą, a nawet maleńką Maggie. Od teraz w każdym epizodzie gry możesz grać aż dwoma postaciami naraz (wybierając między nimi na przemian) - gra oferuje niesamowity tryb kooperacji, w którym wszystkie postaci uzupełniają się nawzajem tworząc zgrany zespół.
  • Tutaj każdy bohater posiada swoje własne, unikalne zdolności, czyniące go kimś wyjątkowym i pomagające rozprawiać się z wrogami i omijać nieprzezwyciężone przeszkody. Wszysstkie te umiejętności można - w miarę czasu - rozwijać, stając się niepokonanym dla oponentów.
  • W grze tej naszymi przeciwnikami są mieszkańcy miasta Springfield, także ci znani z filmu animowanego (jest ich ponad 100). Autorzy ponadto dla urozmaicenia udostępnili nam do pokonania 50 wymyślonych, nie widzianych wcześniej w TV i na dużym ekranie postaci.
  • The Simpsons Game oferuje również niesamowicie wartką, oryginalną fabułę autorstwa tych samych ludzi, który stworzyli scenariusze do serialu animowanego. Historia została tutaj podzielona na 4 odrębne, duże akty, każdy po 4 epizody. W sumie na ekranie zobaczymy przeszło 8 tysięcy linii dialogu.
  • Gra ta nie jest tytułem poważnym, sztywno trzymający się określonych zasad (także etycznych). Podczas gry zobaczymy więc mnóstwo parodii związanych z przemysłem gier oraz pop-kulturą.
  • Podczas gry, jak to często bywa przy platformówkach, zbieramy mnóstwo świecących kamyków: dzięki temu odblokowujemy specjalne smaczki, różne dla każdego członka rodziny.
  • W grze tej każdy epizod może zostać powtórzony: została ona bowiem zaprojektowana tak, by pobudzać chęć rywalizacji. Czas przejścia każdego epizodu jest więc rejestrowany, a my jesteśmy zachęcani do pobijania własnych rekordów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 grudnia 2007.
PlayStation 3
funkcje sieciowe • HD 720p • 197 KB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
brak trybu sieciowego
Gra

The Simpsons Game

Wydania gry

już wydane
# 30 października 2007 PS2PSPNDS360PS3Wii
# 02 listopada 2007 PS2PSPNDS360PS3Wii

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS2
PS3
NDS
Wii
PSP