To the Moon - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
To the Moon to gra przygodowa, stworzona przez niezależne studio Freebird Games. Ze względu na niewielki budżet, którym dysponowała owa firma gra została wykonana w raczej skromnej oprawie, niemniej jednak prezentuje bardzo intrygującą, a na pewno nowatorską fabułę.

Ta przybliża nam losy dwóch lekarzy - Dr. Rosalene oraz Dr. Wattsa. Trudnią się bardzo specjalistycznym fachem dawania ludziom drugiej szansy, możliwości przeżycia wszystkiego od początku. Jest to szansa bardzo złudna, bo jedynie odbywająca się w głowach pacjentów. Doktorzy przystępują do operacji zawsze, gdy dany pacjent umiera i ma jakieś ostatnie życzenie - coś, co chcę zrobić nim odejdzie ze świata żywych. Pewnego razu na stół operacyjny trafia Johnny, mężczyzna w podeszłym wieku. Lekarze decydują się mu pomóc - z każdą podróżą wgłąb jego świadomości odkrywają kolejny fragment jego przeszłości. Muszą odkryć, dlaczego wybrał takie, a nie inne ostatnie życzenie.

To the Moon nie jest jedynie grą przygodową. Co prawda większość czasu spędzamy na rozmowach z innymi postaciami i zbieraniu przedmiotów pozwalających na odkrycie wspomnień pacjenta. Nie brakuje tu jednak elementów znanych z gier RPG, jak również ciekawych minigier.

Warto wspomnieć, że tytuł powstał w oparciu o program RPG Maker. W związku z tym jego oprawa graficzna - jak na obecne czasy - nie robi wrażenia, podobnie zresztą, jak w innych produkcjach wspomnianego wcześniej studia. Autorzy postarali się za to przyciągnąć graczy innymi elementami, w tym również skomponowaną przez Jamesa Q. Zhanga oprawą muzyczną oraz nietuzinkową warstwą fabularną.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 stycznia 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

To the Moon

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
01 listopada 2011 PC
# 20 lutego 2013 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC