Gamedile.pl

#
Opis gry
Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter to trzecia odsłona popularnej serii taktycznych strzelanek Ghost Recon, sygnowanej nazwiskiem popularnego pisarza, Toma Clancy'ego. Wydana została w trzech różnych wersjach, przy czym każda z nich powstała w innym studiu deweloperskim. Edycję na Xboksa 360 przygotował paryski oddział firmy Ubisoft, tę na PC opracowało szwedzkie studio GRIN. Wersja na konsole PlayStaition 2 i Xbox wywodzi się z kolei z Ubisoft Shanghai. Początkowo planowano wydanie gry również na konsoli Nintendo GameCube - te plany jednak porzucono.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przedstawia nam losy ugrupowania o nazwie „The Ghosts”, które staje przed niezwykle odpowiedzialnym zadaniem ochrony prezydenta Stanów Zjednoczonych, a także premiera Kanady i prezydenta Meksyku przed terrorystami, którzy zagrażają ich po i w trakcie spotkania. W jego trakcie trzech liderów ma podpisać traktat NAJSA (North American Joint Security Agreement). Niestety, niefortunny zbieg wydarzeń sprawia, że prezydent USA nie dociera na lotnisko i zostaje porwany przez złoczyńców z Meksyku.

Mechanika rozgrywkiJednym z głównych elementów zabawy w Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter jest działanie drużynowe. My przejmujemy tutaj kontrolę nad liderem ugrupowania Ghosts, a naszym zadaniem jest takie kierowanie poczynaniami naszego zespołu, by realizować kolejne stawiane przed nami misje. Gra nie jest zatem jedynie strzelaniną, a zawiera także sporo elementów taktycznych Jest jednocześnie bardziej przystępna i wybaczająca pomyłki, niż poprzednie odsłony cyklu - nasi żołnierze nie giną już zatem zaledwie od zostania jednokrotnie postrzelonymi. Co jednak ciekawe, nie jesteśmy w stanie regenerować sobie życia w trakcie pojedynczej misji.

Poza trybem zabawy dla pojedynczego gracza całość daje nam możliwość zabawy w towarzystwie naszych znajomych, czy to w modelu kooperacji, czy też w formie czystej rywalizacji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Podobne gry
Gra

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Wydania gry

planowane
# 2006 PCPS2360
# 2006 PCPS2XBX360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS2
GCN
XBX