Gamedile.pl

#
Znana także jako Ultimate Fighting Championship 2009.
Opis gry
UFC 2009 Undisputed to zaprojektowana z myślą o konsolach siódmej generacji gra sportowa bazująca na licencji UFC - amerykańskiej federacji podejmującej tematykę sportów walki w formule MMA. Stworzona została przez studio Yuke's, posiadające ogromne doświadczenie w produkcji gier z tego gatunku, stojące między innymi za serią WWE SmackDown.

Mechanika rozgrywki



Ultimate Fighting Championship 2009 stawia naprzeciw siebie dwóch zawodników, często posługujących się zupełnie odmiennymi sztukami walki. Kierując poczynaniami jednego z nich musimy w taki sposób wykorzystać jego umiejętności, by powalić przeciwnika i zdobyć tytuł zwycięzcy. Autorzy gry starali się jak najautentyczniej oddać realia MMA - w związku z tym zachowania zawodników są realistyczne, a najmniejsze detale - bardzo istotne. Pojedynki są tutaj brutalne i bezwzględne. Akcja rozgrywka się na zamkniętym ringu, jednak nie zawsze się na nim kończy.

Tytuł umożliwia zabawę w pojedynkę - wtedy naszym przeciwnikiem jest zawodnik kierowany przez Sztuczną Inteligencję. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stanąć w szranki z siedzącym obok przyjacielem, bądź też losową osobą z Internetu.

Warstwa techniczna



Autorzy samodzielnie opracowali silnik, na którym bazuje gra. Powstał on w taki sposób, by jak najdokładniej obliczał prędkość i masę zawodników i przenosił to na ekran telewizora. Całość została zrealizowana w taki sposób, by jak najbardziej przypominała transmisję telewizyjną.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

UFC 2009 Undisputed

  • Platformy: 360PS3
  • Gatunek: Sportowa» Bijatyka
  • Producenci: Yuke's
  • Wydawcy: THQ CDP
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 19 maja 2009 360PS3
# 19 czerwca 2009 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3
360