Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Uncharted: The Lost Legacy.
Opis gry
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo to oficjalne rozszerzenie gry Uncharted 4: Kres Złodzieja, stworzonej wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 przez studio Naughty Dog. Firma ta zajęła się także przygotowaniem opisywanego dodatku. Sam dodatek został zapowiedziany w czasie imprezy PlayStation Experience w 2016 roku.

Jest samodzielny, co oznacza, że do swojego działania nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła dodatkuHistoria opowiedziana w grze tym razem przenosi nas do Indii i rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. Tym razem nie śledzimy losów Nathana Drake'a (po raz pierwszy w historii serii) - główną rolę w grze przejęła Chloe Frazer, z którą mogliśmy zapoznać się już wcześniej. Towarzyszy jej Nadine Ross, która posłuży jej zarówno dobrą radą, jak i siłą i umiejętnością posługiwania się bronią.

Obie bohaterki przenoszą się do Indii by odnaleźć legendarny Złoty Kieł Ganieśi. Dla Chloe ma on bardzo duże znaczenia, gdyż przez lata jej ojciec zbierał o nim wszystkie informacje z obsesyjną dokładnością. Na przeszkodzie w tym celu może jednak stanąć lider rebeliantów i dawny partner Nadine - Asav, który przez zdobycie artefaktu pragnie zwiększyć swoją władzę.

Mechanika rozgrywkiUncharted: Zaginione Dziedzictwo w znacznym stopniu przypomina, przynajmniej pod kątem mechanizmów rozgrywki, swój pierwowzór, stawiając jednak bardziej na elementy skradanki, niż walki. Jako Chloe będziemy sprytnie ukrywać się w zaroślach i eliminować przeciwników z zaskoczenia, nauczymy się również otwierać zamki za pomocą wytrychów. To nie oznacza jednak, że Frazer nie poradzi się, kiedy nad jej głową zaczną świstać kule. Pod tym względem kobieca bohaterka wcale nie ustępuje Nathanowi Drake'owi. Tak jak w Uncharted 4, tutaj również przez niemal cały czas towarzyszy nam partner. Jest to najemniczka Nadine, która zdaje się jeszcze lepiej radzić w walce i chętnie przejmuje w niej inicjatywę.

Zabawę po raz kolejny obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a sama zabawa łączy w sobie eksploracje rozległych obszarów z walką, zgłębianiem kolejnych fragmentów fabuły oraz rozwiązywaniem prostych łamigłówek.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-10 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Uncharted: The Lost Legacy

Wydania gry

już wydane
# 22 sierpnia 2017 PS4
# 23 sierpnia 2017 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4