Gamedile.pl

#
Opis przejścia
Skarby
Zdjęcia
Opcjonalne rozmowy

Rozdział 9: Ostatnia Stacja

Ten etap to w dużej mierze pościg, który właściwie przebiega z grubsza tak samo przez większość czasu. Dlatego pozwolę sobie mocno zawęzić opis.

Ścigamy jeepem pociąg, by jak najszybciej się z nim zrównać. W pewnym momencie zostaniemy zaatakowani przez motocyklistów, Nadine i Sam będą ich ostrzeliwać, my na razie możemy jedynie na nich szarżować.

.

Po dogonieniu pociągu trzymamy się jego boku, po tym, jak Nadine przeskoczy na niego, idziemy w jej ślady. Przez otwarte drzwi wychodzimy na bok wagonu, wspinamy się na dach. Cały czas przemy przed siebie, kiedy dotrzemy do Ross, przesuwamy się bokiem wagonu najpierw z jednej, potem z drugiej strony. Potem wychylamy się z prawej strony, zaczepiamy linę o wystający element i dostajemy się na kolejny wagon.

Przy kolejnym pozornie zamkniętym przejściu korzystamy ze zniszczonego okna za czerwoną zasłoną i wchodzimy na dach. Natrafiamy na pierwszych wrogów, czyścimy z nich wagony, uważamy jednak na snajpera na górze i jego ciężko uzbrojonego kolegę. Przez dziurę w dachu dostajemy się na ich pozycje. Przemy naprzód cały, czas prując z wszystkiego, co mamy i korzystając ze znanych sztuczek, czyli np. liny, gdy skończy się droga. Przyda się ona po dotarciu do dźwigu, zaczepiamy ją na jego ramieniu, by go ominąć.
. .


Po dotarciu do cysterny musimy poczekać na pojawienie się jeepa i ciężarówki. Wskakujemy na mniejszy z pojazdów i wraz Nadine przejmujemy go. Dzięki pojazdowi wyprzedzimy wagon - cysternę, a za nim powrócimy do pociągu dzięki lince z hakiem. Dalej czeka nad żmudne przedzieranie się ku przodowi i rozwalanie ludzi Asava. Przy dotarciu do ślepego zaułka, przeskakujemy na wrogiego jeepa. Nim dostajemy się na tył ciężarówki, zaczepiamy na niej linkę.

Podciągamy się na niej, wchodzimy na ciężarówkę i zabijamy załogę. Przejmujemy kontrolę nad wieżyczką i wykańczamy wrogów na wagonach i tych na ciężarówkach. Zwracamy szczególną uwagę na snajperów oraz ciężkozbrojnych. Skupiamy się szczególnie na tym ostatni, łatwo się pozbyć strzelając do butli z gazem, wybuch wykolei wagon. Jeśli w porę go nie załatwimy, Chloe zginie pod ostrzałem.

Po uporaniu się z wrogami przeskakujemy z ciężarówki znów na pociąg. Musimy dotrzeć do wagonu z metalowym włazem, w środku znajdziemy bombę Asava. Żadna z kobiet jednak z nią sobie nie poradzi, więc opuszczamy wagon po jego drugiej stronie. Ruszamy prawym bokiem kabiny, niestety drzwi do niej zostały zaspawane. Musimy wejść na bok, przedostać się najpierw na przód lokomotywy, potem na dach. Ten właz jednak też zabezpieczono.

. .


Nagle zjawią się kolejni żołnierze, zeskakujemy na jeep, który podjedzie z boku i przejmujemy go. Na trochę oddalamy się od pociągu, ruszamy ku zwrotnicy, przy okazji walcząc z atakującymi nas motocyklistami. Staramy się kierować w stronę widocznego na horyzoncie miasta, uważamy też, by nie wpaść w przepaść. Z czasem w drugim jeepie dołączy do nas zresztą Sam, więc po prostu trzymamy się wtedy blisko niego.

.

Po dotarciu do zwrotnicy opuszczamy jeepa, wbiegamy po schodach. Interesujące nas narzędzie jest zaraz przy torach, pod zadaszeniem. Pomagamy Samowi przepchnąć wajchę, w pewnym momencie zjawią się jednak kolejne zbiry. Prujemy do nich i korzystamy z tego, z obok nich jest mnóstwo butli z gazem. Potem wracamy do wajchy. W ostatniej chwili nam się uda, nadal jednak musimy uratować Nadine.

.

Wskakujemy znów w jeepa i jedziemy drogą przed siebie. Pod mostem przejeżdżamy na drugą stronę, prujemy w górę zbocza aż do urwiska, z którego wybijamy się prosto w pociąg. Wdrapujemy się na wagon, po czym żegnamy nasze auto i dziękujemy, że nie spadliśmy razem z nim w przepaść. Wpadamy prosto w łapska Asava. Z buntownikiem walczymy razem z Nadine, taktyka jest prosta: wyczekujemy na jego cios, robimy unik kółkiem i dopiero atakujemy.

. .


W pewnym momencie wróg wyrzuci nas poza wagon, wylądujemy na jego boku. Musimy teraz przyjmować odpowiednie miejsca, by nie dosięgły nas mijane słupy. Najpierw o jeden stopień się wspinamy, potem o jeden schodzimy, raz czekamy i znów o dwa wchodzimy do góry. Kiedy cały bok wagonu zawiśnie bezwładnie, wspinamy się po nim i rzucamy linę na wystający maszt przed walczącymi Asavem i Nadine.

.

Za chwilę cała nasza paczka wyląduje tuż przy bombie. Tłuczemy bezkarnie naszego wroga, aż w końcu przygniecie go jego własna broń. Czeka nas już tylko ostatnia sekwencja, w której skaczemy po spadających w przepaść wagonach. Na końcu drogi zarzucamy linę na pomost i ratujemy się razem z Nadine.
Poradnik napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, 24 grudnia 2017.