Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis przejścia
Skarby
Zdjęcia
Opcjonalne rozmowy

Rozdział 5: Wielka Bitwa

.

Schodzimy zboczem, podążając za Nadine, aż dojdziemy do urwiska. Zeskakujemy na półkę niżej, idziemy w lewo i na końcu drogi znajdujemy skarb. Wracamy do Ross i odbywamy z nią opcjonalną konwersację. Potem wybieramy drogę w drugą stronę. Na jej końcu zaczepiamy linę o wystającą gałąź drzewa. Musimy się rozbujać tak, by przeskoczyć na drugą stronę przepaści. Teraz po półkach z naszej lewej strony dostajemy się wyżej i robimy zdjęcie.

. .


Cofamy się teraz do ściany umożliwiającej wspinaczkę i użycie czekana. Wchodzimy na szczyt. Schodzimy na półkę niżej, tuż przy płaskorzeźbach jest kolejny skarb. Wracamy na poprzednie miejsce. Przeskakujemy na kolejną ścianę (ma miejsca na czekan). Zaczepiamy linę z hakiem na gałęzi i huśtamy się w stronę ogromnego posągu. Zeskakujemy na jego dłoń. Przechodzimy pod palcem, na który następnie się wspinamy. Ruszamy w górę ręki, a potem skaczemy w lewo. Brniemy dalej, aż nagle nie runiemy w dół.

. .


Nie zrażeni ani nie przerażeni, wspinamy się dalej w lewo. Przeskakujemy na wystającą gałąź, a z niej na drugą dłoń. Przechodzimy na jej drugą stronę, by wspiąć się wreszcie na szczyt. Pomoże nam w tym zresztą Nadine. Wskakujemy na resztkę tego, co trzymał posąg i rozmawiamy z Ross.

. .


Liny z hakiem używamy na drzewie. Bujamy się wzdłuż wodospadu i przeskakujemy do kolejnej gałęzi. Szybko oplatamy ją liną i dalej zeskakujemy na półkę skalną. Czeka nas tutaj kolejna wspinaczka po dłoni. Zeskakujemy po jej lewej stronie i znów korzystamy z haka. Lądujemy po drugiej stronie posągu, wspinamy się ku jego górze. Dostajemy się na sam szczyt. Po rozmowie odwracamy się i robimy zdjęcie Nadine.

. .


Korzystamy ponownie z liny, dwukrotnie zresztą. Teraz skaczemy na półkę skalną. Wspinamy się wyżej - droga prowadzi tylko w jedną stronę. Na jej końcu puszczamy się gzymsu i lądujemy w jaskini. Zwracamy uwagę na głaz, a następnie zagadujemy Ross. Dochodzimy do kolejnej wyrwy, wiążemy linę na gałęzi i zeskakujemy, powoli spuszczamy się na dół. Porzucamy linę i lądujemy na posągu. Znów sięgamy po linę i ponawiamy manewr.

.

Zeskakujemy na kolejną półkę i robimy zdjęcie. Odwracamy się, pomiędzy posągiem słonia a schodami znajdujemy skarb. Zbiegamy na dół. Naprzeciwko nas zobaczymy drzewo, po jego prawej stronie jest wyrwa w murze i przejście. Po wyjściu z korytarza zerkamy na kopce na lewo i zabieramy skarb. Forsujemy drzwi u zwieńczenia schodów, za nimi zyskamy też możliwość rozmowy z Nadine przy dużej pochodni.

Patrząc od strony naszego przybycia, po prawej mamy gzymsy, po których możemy się wspiąć i przedostać na drugą stronę muru. Po minięciu dwóch pochodni ruszamy obok ściany w lewo i zabieramy z kopca skarb. Wracamy do schodów i kierujemy się w górę. Z pomocą Nadine pozbywamy się szkieletu blokującego drogę i przez wąski przesmyk przeciskamy się do kolejnego pomieszczenia. Teraz schodami w górę i przy pochodni w prawo.

.

Czeka nas tutaj jedna z najbardziej wymagających zagadek w grze. To zabawa z cieniami i odpowiednim ich ustawieniem. Poniżej zamieszczam schemat jak poradzić sobie z tym problemem. By schemat się zgadzał, w pozycji wyjściowej patrzeć musimy na obraz Ganeśi, Paraśuramy i jego topora.

.


Legenda:
S - Śiwa
P - Paraśurama
G - Ganeśia
T - Topór/Kieł


Po pokonaniu łamigłówki otworzą się wrota. Dalej wchodzimy w interakcję z posągiem.

.

Uruchomi się winda mknąca w górę, nagle jednak nasz podest się zawali, a my będziemy musieli wspinać się po jego boku, przy okazji unikając spadających głazów. To kolejny liniowy element, więc jego pokonanie nie powinno sprawić problemów.

. .


Kiedy już opuścimy wnętrze ruin ruszamy za Nadine, korzystamy z liny, by przeskoczyć wodę. Jedyna droga doprowadzi nas do żołnierzy, których pokonamy razem z Nadine. Wspinamy się potem na ruiny, wyczekujemy strażnika trzymając się gzymsu i zrzucamy go z budowli, kiedy się zbliży. Nieco dalej zawali się pod nami balkon, w wyniku czego zaalarmujemy wszystkich wrogów i nagle zaczniemy zsuwać się na jednego z nich.

.

Zabijamy go i przyklejamy się do osłony, bo zaraz zacznie się ostrzał. Z wozem opancerzonym nie mamy żadnych szans. Uciekamy w lewo, skaczemy do wody i przedostajemy się do ruin po jej drugiej stronie. Czym prędzej się wspinamy, bo kule zaraz nas dosięgną. Przeskakujemy przepaść na lewo od nas, zabijamy żołnierzy i chowamy się znowu przed wozem. Dostajemy się do Nadine i przeskakujemy na niżej zawieszoną półkę. Od tego momentu trzymamy się już tylko Ross, bo nie mamy gdzie się zgubić. Ścieżka jest prosta, ale jeśli chcecie ją dokładnie prześledzić, to zachęcam do zapoznania się z filmem dołączonym do rozdziału.

.

W końcu uda nam się uciec przed wozem, choć w wyniku tego twardo wylądujemy piętro niżej w ruinach. Cofamy się teraz w stronę pustej uliczki. Ostatni szkielet na prawo będzie miał przy sobie skarb. Wracamy na główny trakt. Po dojściu do teoretycznego końca drogi zerkamy w lewo, możemy wspiąć się na półkę. Wąskim korytarzem poruszamy się dalej, a po jego opuszczeniu przedostajemy się na drugą stronę kraty.

.

Za lekko zniszczonym murkiem szumi woda, co sprawdzamy, ale potem udajemy się na ścianę z wystającymi gzymsami. Naszą wspinaczkę przerwie jednak brutalnie Asav i jego szturm wozem opancerzonym. Antagonista rozpocznie swoją tyradę - my zaś czekamy na odpowiedni moment do ataku. W końcu wyceluje w nas broń. Kiedy Nadine odwróci uwagę buntownika, wytrącamy mu pistolet (trójkątem).

.

Stajemy teraz do walki wręcz. Najlepiej jest wyczekiwać Asava i unikać jego uderzeń (znów trójkąt), dopiero potem atakować (kwadrat). W końcu rebeliant ciśnie kobietami, wrzucając je prosto w nurt wody. Musimy wtedy wyczekać moment na pojawienie się gałęzi, na której zaczepimy hak z liną. Pomimo szybkiej reakcji, lądowanie nie będzie dla Chloe udane. Po ocknięciu podążamy za Nadine. Wyczekujemy tutaj na moment, w którym pojawi się opcjonalna konwersacja z partnerką.

Opuszczamy ruiny, schodzimy na niższą półkę skalną, a potem wspinamy się na tę po prawej. Wchodzimy jeszcze wyżej, idziemy dalej, aż dotrzemy do rozwidlenia. Jeśli pójdziemy w lewo, to dotrzemy do miejsca, w którym możemy zrobić zdjęcie. Trasa w prawo prowadzi do końca rozdziału.
Poradnik napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, 24 grudnia 2017.