Unravel Two (Unravel 2) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Unravel Two

PCPS4XOSwitch
Znana także jako Unravel 2.
Opis gry
Unravel Two jest bezpośrednią kontynuacją gry platformowej z 2016 roku, wyprodukowanej przez szwedzkie studio deweloperskie Coldwood Interactive. Gra kontynuuje założenia zaprezentowane w poprzedniczce, poszerzając jednocześnie zakres naszych działań i możliwości związane z zabawą.

Gra została zapowiedziana w czasie targów E3 2018 - ogromnym zaskoczeniem był fakt, że ukazała się równo z własną zapowiedzią, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w Unravel Two w dużej mierze przypomina tę znaną z poprzedniej części - autorzy uczynili ją jednak znacznie bardziej dynamiczną. Po raz kolejny wcielamy się w postać Yarny'ego - istoty stworzonej z czerwonej włóczki. Naszym zadaniem jest przemierzanie kolejnych poziomów i rozwiązywanie pojawiających się na naszej drodze zagadek, ściśle związanych z wykorzystaniem materiału, z którego jest wykonana nasza postać.

Unravel Two wprowadza możliwość zabawy kooperacyjnej - drugi gracz wciela się w postać ludzika o niebieskim kolorze. Wprowadzenie drugiej postaci dało autorom większe pole do popisu, jeżeli chodzi o zagadki prezentowane na ekranie. Niezależnie od tego, czy mamy towarzysza wyprawy, czy też nie, rozgrywka zakłada wykorzystanie obu postaci - w przypadku zabawy w pojedynkę konieczne jest przełączanie się między nimi.

Warstwa technicznaGra została zaprojektowana na bazie silnika PhyreEngine, udostępnianego deweloperom za darmo przez studio Sony - tego samego, który został wykorzystany do stworzenia pierwowzoru. Mamy tu zatem do czynienia z podobną oprawą wizualną, w której świat obserwujemy w 2,5D (trójwymiarowe postaci poruszają się w dwóch wymiarach).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
1-2 graczy, kooperacja
Najświeższe informacje
  • #

    Unravel Two zapowiedziane - premiera już dziś

    09 czerwca 2018
    Sama końcówka dzisiejszej konferencji firmy Electronic Arts zorganizowanej w ramach targów E3 2018 przyniosła nam informację na temat tytułów, dla których nie znalazło się miejsce w czasie głównego show....
Gra

Unravel Two

Wydania gry

już wydane
09 czerwca 2018 PCPS4XO
22 marca 2019 Switch