Way of the Samurai 4 (Samurai Dou 4) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Samurai Dou 4.
Opis gry
Czwarta cześć popularnej serii hack & slash stworzonej przez japońskie studio Acquire przenosi gracza do XIX w. Po raz pierwszy z konsol została przeniesiona na komputery osobiste, pierwotnie tytuł przewidziany był jako exclusive dla PlayStation 3.

Fabuła, klasycznie dla serii, przedstawia losy samotnego ronina (bezpańskiego samuraja). Tym razem w roku 1855 gracz odwiedzi fikcyjne miasto portowe Amihama w najtrudniejszym dla niego okresie. Siły wspierające Shogunat Tokugawów walczą w nim z rebeliantami z grupy Pranja. Sprzeciwiają się nie tylko rządowi, lecz także stacjonującym w porcie Brytyjczykom. Akcja obejmuje trzy dni, po nich do Amihamy ma przybyć tairo Onsen Kinugawa, przedstawiciel shogunatu, którego zadaniem jest stłumienie rebelii. Od gracza zależy, którą z frakcji poprze, doprowadzając do jednego z kilku zakończeń.

Gra skupia się głównie na walce wręcz. Bój toczyć można maksymalnie z jednym przeciwnikiem, podczas gdy pozostali oczekują na swoją kolej. Możliwa jest prosta kreacja bohatera, a potem także modyfikacja wyglądu, stylu walki oraz tworzenie nowego oręża.

Nowością w serii jest opcja prowadzenia własnego dojo oraz przyjmowania uczniów, a także „romansowanie”.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 sierpnia 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego

Gry podobne do Way of the Samurai 4

Gra

Way of the Samurai 4

Wydania gry

już wydane
# 03 marca 2011 PS3
# 21 sierpnia 2012 PS3
# 05 października 2012 PS3
23 lipca 2015 PC