Gamedile.pl

#
Opis gry
Yoostar 2: In The Movies to zaprojektowana z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz odpowiednio o kontrolerach Kinect i PlayStation Eye gra towarzyska określana mianem „filmowego karaoke”. Jest kontynuacją serii początkowo dostępnej wyłącznie na komputerach osobistych.

Mechanika rozgrywkiW grze wcielamy się w postać aktora - autorzy oddali nam do dyspozycji przeszło osiemdziesiąt scenek z popularnych filmów (między innymi „Matrix”, „Jestem Legendą”, „American Pie” czy „Terminator”) do odegrania - przed rozpoczęciem wybieramy, w którą z postaci się wcielimy. Później musimy się z nią zgrać, starając się pokryć z jej sylwetką przedstawioną na ekranie.

Sama rozgrywka polega na jak najlepszym odegraniu tego, co jest nam pokazane na ekranie - możemy przy tym wykazać się kreatywnością, co jest nawet premiowane przez samą grę. Dialogi są pokazywane w formie karaoke, a jeżeli nie jesteśmy aż tak zaznajomieni z danym filmem czy serialem, możemy najpierw obejrzeć dany fragment w wersji z pierwotnym odtwórcą naszej roli. Na koniec rozgrywki jesteśmy oceniani jedną z kilku rang, w zależności od tego, czy udało nam się spełnić podstawowe wymagania, zależne od wybranej scenki.

Warto wspomnieć, że obok modułu zabawy dla pojedynczego gracza autorzy oddali nam tu do dyspozycji tryb zabawy wieloosobowej, w którym możemy zaprosić jednego znajomego do rozegrania z nami sceny.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została wykonana w pełnym trójwymiarze i ma na celu jak najdokładniejsze odwzorowanie i przywiedzenie na myśl filmów i seriali, z których scenki jesteśmy tu w stanie odgrywać. Dzięki wykorzystaniu sensora ruchu każde nasze posunięcie w rzeczywistości ma swoje dokładne odbicie na ekranie telewizora.

Yoostar 2: In The Movies zostało wyposażone w moduły sieciowe, umożliwiające chwalenie się swoimi wykonami przez Internet - czy to na Facebooku, czy też Twitterze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Yoostar 2: In The Movies

Wydania gry

już wydane
# 08 marca 2011 360PS3
# 18 marca 2011 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3