Contra: Rogue Corps - legendarna seria powróci w tym roku - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Contra: Rogue Corps - legendarna seria powróci w tym roku

Trafi do sprzedaży już we wrześniu.
napisał Paweł Ryszka, 12 czerwca 2019 o 14:52| #E3 2019


Contra, legendarny tytuł, którego historia sięga automatów z 1987 roku, powróci w nowej odsłonie. Jak poinformowało Konami, już 26 września do sprzedaży trafi tytuł Contra: Rouge Corps, będący nowoczesnym podejściem do klasycznej formuły. Jego wyreżyserowaniem zajął się Nobuya Nakazato, który tę samą rolę pełnił przy Contra III: The Alien Wars i Contra: Hard Corps.

Contra: Rouge Corps fabularnie kontynuować będzie wydarzenia z „trójki”, z akcją ulokowaną kilka lat po nich. Poznamy grupę ludzi wcześniej związanych ze światem militarnym, teraz działających jako łowcy nagród. Pomożemy im w wykonywaniu kolejnych zadań, zarabianiu pieniędzy i ogólnie pojętym przetrwaniu w Damned City.

Gra w założeniach ma być twin-stick shooterem, w którym będziemy mogli - zgodnie z założeniami gatunku - chodzić i strzelać w dowolnych, niezależnych od siebie kierunkach przy użyciu gałek kontrolera. Nie zabraknie tu kilku grywalnych postaci do wyboru, wartkiej akcji oraz trybu zabawy wieloosobowej do czterech graczy jednocześnie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że w przypadku Switcha każdy z graczy będzie musiał posiadać własną konsolę i kopię gry (do zabawylokalnej).