Nowe TeGry.pl już są! Przegląd nowości - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Nowe TeGry.pl już są! Przegląd nowości

napisał Paweł Ryszka, 16 listopada 2013 o 14:38| #TeGry
Nadszedł ten czas! Prawie półtora roku gościła na TeGry.pl ta sama dość nieczytelna szata graficzna - i przyszedł ten moment, w którym można wyrzucić w kąt wspomnienia o niej i powitać nową, ulepszoną wersję serwisu. Zmiany nie sięgają jednak wyłącznie oprawy graficznej - jest ich cała masa, głównie w strukturze całości. Ale wszystko po kolei...

Układ serwisuOd teraz nawigacja po serwisie jest bardziej przejrzysta - głównie poprzez zastosowanie zaledwie jednego menu dającego dostęp do każdego zakątka portalu. Warto wspomnieć, iż restrukturyzacji doczekały się różne działy naszego serwisu. Przede wszystkim gry - od teraz jedna gra to jedna podstrona. Nie tworzymy dodatkowych podstron dla gry na inne platformy, a z tego powodu informacje o grze są prezentowane w kupie i nie trzeba ich zbytnio szukać.

Zmiany sięgnęły również galerii - od teraz nie ma potrzeby wchodzenia na osobne podstrony, by zobaczyć każde zdjęcie w powiększeniu. Wszystko jest teraz pokazywane w łatwej i przyjemnej dla oka "wyskakującej" wersji, co powinno ułatwić przeglądanie zrzutów ekranu. Z działu solucji zniknęły niepotrzebne filtry. Podział na platformy i gatunki nie jest tam potrzebny, głównie ze względu na to, że tekstów nie jest dużo i mimo wszystko łatwo jest się w nich odnaleźć. Na strone pojawiło się także kilka mniejszych dodatków mających ułatwić poruszanie się po stronie - przykładem może być strzałka przenosząca na samą górę portalu.

Funkcje społecznościoweWraz z wprowadzeniem nowej wersji serwisu możemy śmiało powiedzieć, że posiadamy w pełni funkcjonalny moduł społecznościowy. Nie tylko możecie się u nas rejestrować i logować, ale też uzyskujecie dostęp do kilku bardzo ciekawych funkcji. Przede wszystkim możecie zbierać punkty - za każdą aktywność, jak na przykład skomentowanie materiału na stronie (więcej możliwości ich zdobycia będzie się stale pojawiać). Po co one są? Otóż za nie możecie zakupić swoje własne awatary (tak, możecie ich posiadać kilka) - jest to jedyna opcja zdobycia tego obrazka. Co ważne, punkty możecie wymieniać na atrakcyjne nagrody rzeczowe i cyfrowe. Obecnie w naszym sklepiku znaleźć można między innymi świetne gry Artifex Mundi oraz CI Games i gadżety od Daedalic Entertainment, a będzie tego więcej - i to już niebawem. Warto zatem dołączyć do zabawy i zacząć zbierać punkty!Funkcje społecznościowe to jednak nie same punkty. Można u nas bawić się w zdobywanie osiągnięć. Co trzeba zrobić, by pozyskać każde z nich? To trzeba wywnioskować z opisu! A na zdobywców czekają nagrody! Warto wspomnieć, iż teraz można komentować każdy materiał, wliczając w to recenzje gier. Każdy komentarz może być oceniony przez społeczność, a jego autor zbiera swoiste punkty szacunku. Im wyżej - tym lepiej!

Obecnie najmniej rozbudowaną funkcją jest system Ulubionych Gier. Można w tej chwili dodawać swoje własne gry i... tyle. Planujemy to oczywiście rozwinąć, jednak już teraz możecie pokazywać, które produkcje cieszą się Waszą sympatą!

Inne funkcjeNie zapominajmy, iż TeGry to przede wszystkim gry. Nowych funkcji ściśle z nimi związanych jest mnóstwo. Największą, która kosztowała nas mnóstwo pracy, są premiery. Od teraz do każdej gry dodajemy osobno każde jej wydanie. Dowiecie się zatem, kiedy dana produkcja ukazała się po raz pierwszy, kiedy zadebiutowała cyfrowo i pudełkowo oraz kto ją wydał.

Zaczynamy także publikację informacji o dodatkach typu DLC. Obecnie pokazują się one tylko przy niektórych grach. Nie ma narazie ich listy - to się jednak wkrótce zmieni.

Wprowadziliśmy także dział z darmowymi grami - tam obecnie znajdziecie kilkanaście propozycji na spędzenie wolnego czasu - zarówno grając przez przeglądarkę, jak i poprzez specjalnego klienta. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z działem!

Zmian jest o wiele więcej i można je spotkać wszędzie - w wyszukiwarce, na forum, na liście gier. Zapraszamy do ich odkrywania i dzielenia się spostrzeżeniami na forum! To wkrótce zacznie żyć pełnią życia w związku z naszą zbliżającą się kampanią marketingową!

Plany i zamierzeniaWprowadzenie nowej wersji przedstawia naszą wizję przyszłości serwisu - wszystko będzie szło w tym kierunku, by rozwijać właśnie tę wersję. Choć oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co przyniesie przyszłość i czy będziemy zmieniać jeszcze wygląd serwisu, z nową wersją przyszło wiele nowego - funkcje, które nigdy nie zostaną porzucone, materiały, które zawsze będą Wam pomagać. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy w stanie Wam to wszystko zaprezentować.

Jeżeli chodzi o same plany na przyszłość - obecnie priorytetem będzie poprawianie błędów, które są nieuniknione, a o których - miejmy nadzieję - poinformujecie nas dowolnym sposobem. Już teraz mogę powiedzieć, że planujemy wprowadzić dział z filmami video, jak również kilka ciekawych opcji społecznościowych. Parę ciekawych funkcji związanych z grami też nie zaszkodzi! To wszystko jednak dopiero w przyszłym roku - w tym będziemy łatać błędy, dodawać newsy (jak do tej pory!) i oczywiście uzupełniać braki w katalogu gier, który od dość dawna nie był aktualizowany.

Miejmy nadzieję, że grono naszych odwiedzających stale będzie się powiększać, a my będziemy im dostarczać informacji tak rzeczowych, jak ciekawych i przydatnych. Na to liczymy i już teraz zapraszamy do przeglądania serwisu i dołączania do naszej społeczności!