Gamedile.pl

#
Opis gry
A Kingdom for Keflings to stworzona z myślą o konsoli Xbox 360 w ramach inicjatywy „New Xbox Experience” gra strategiczna nastawiona na budowę własnego królestwa dla tytułowych Keflingów, zamieszkujących magiczny świat fantasy. Zaprojektowania gry podjęło się studio deweloperskie NinjaBee, znane ze swojego zamiłowania do stylistyki rodem z filmu animowanego.

Tytuł był pierwszą grą, która w pełni wspierała system avatarów w Xbox Live, pozwalając nam na bycie reprezentowanymi własnie prze ustalone przez nas w usłudze Microsoftu twarz i sylwetkę.

Mechanika rozgrywkiSama rozgrywka w A Kingdom for Keflings, jak już zostało wspomniane, sprowadza się przede wszystkim do budowania wioski (królestwa), w której żyły będą tytułowe tworzenia. Dysponujemy przy tym podstawowymi surowcami, które są wymagane do stawiania kolejnych budowli. Każdemu z Keflingów jesteśmy w stanie przydzielić określone zadania - mogą oni wydobywać wspomniane surowce, a następnie je obrabiać. Pozyskując kamień na przykład możemy go następnie obrobić w taki sposób, aby powstała z niego cegła. Na tej bazie przygotowujemy wszystko, co potrzebne do postawienia upragnionej przez nas struktury, a następnie po prostu wcielamy ją w życie.

Co ciekawe, gra oferuje możliwość zabawy kooperacyjnej. Grać możemy z czterema naszymi znajomymi, którzy pomogą nam w rozbudowie królestwa.

Warstwa technicznaJak już zostało wspomniane wcześniej, A Kingdom for Keflings zostało stworzone w przypominającej serial animowany stylistyce. Jest to gra również dla dzieci - nie znajdziemy tu brutalności, która została zastąpiona bogactwem kolorów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

A Kingdom for Keflings

  • Platformy: PC360
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 24 marca 2010 PC
planowane
# 2008 360