Gamedile.pl

#
Opis gry
A World of Keflings to druga odsłona bardzo popularnej, dystrybuowanej drogą cyfrową serii tworzonej przez niezależne studio NinjaBee. Po raz kolejny wykorzystano w niej system avatarów Xbox Live, w związku z czym na ekranie zobaczymy tu naszą własną postać reprezentującą nas w całym Xbox Live.

Gra pojawiła się w sprzedaży wraz z promocją Games for the Holidays - oferuje mniej więcej tę samą formułę, co poprzedniczka z o wiele większym naciskiem na warstwę fabularną. W niej poznamy szereg zwariowanych postaci, wraz z którymi przychodzą również niewidziane wcześniej rodzaje Keflingów.

Akcja produkcji, zamiast rozgrywać się w jednym miejscu - jak to było w przypadku pierwowzoru - daje nam dostęp do trzech królestw. Zaczynamy ją w królestwie lodu, gdzie rozpoczynamy zamrożeni wewnątrz lodowca. Grupa Keflingów ratuje nas z niewoli, a my obiecujemy, że pomożemy jej w rozwinięciu jej królestwa. Gdy uda nam się osiągnąć satysfakcjonujący efekt, będziemy w stanie przenieść się do leśnej krainy, której bardzo blisko do tej zaprezentowanej w pierwszej części cyklu. Tam poznamy też kilku znacznie większych Keflingów, którzy dołączą do nas, by asystować nam w naszej przygodzie. Na koniec przyjdzie nam odwiedzić piaszczyste królestwo. W każdym z nich poznamy szereg postaci, które zostaną z nami do końca zabawy.

Mechanika rozgrywkiSam sposób zabawy w grze nie uległ większym zmianom - nadal naszym głównym zadaniem jest stawianie kolejnych budowli, a wcześniej i zdobywanie surowców, które są niezbędne do tej czynności. W grze nie brakuje jednak nowości, z których zdecydowanie największą jest jest wprowadzenie Keflingów-budowniczych. Ci pomagają nam nosić surowce, tym samym w znacznym stopniu skracając czas, który musieliśmy poświęcić na powrót po nie do bazy.

Zabawa w grze kończy się w momencie, gdy uda nam się zbudować całe królestwo, a zatem zamknięty i kompletny zamek. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować ją nawet po jego zbudowaniu.

A World of Keflings, podobnie, jak jego pierwowzór, daje możliwość zabawy kooperacyjnej dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie.

Warstwa technicznaAutorzy gry nie zdecydowali się na żadną rewolucję, jeżeli chodzi o oprawę wizualną. Po raz kolejny mamy więc do czynienia z bardzo kolorowym światem fantasy, stroniącym od brutalności w jakiejkolwiek formie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

A World of Keflings

  • Platformy: PC360Wii U
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 22 grudnia 2010 360
# 13 marca 2013 PC
# 13 listopada 2014 Wii U