Gamedile.pl

#
Opis gry
Abi: A Robot's Tale jest platformową grą przygodową wydaną z myślą o urządzeniach z systemem iOS (a także Macu). Powstała w studiu deweloperskim Grant&Bert, będącym oddziałem wewnętrznym firmy Lilith Games. Swojej premiery doczekała się na początku listopada 2017 roku.

Fabuła gryAbi: A Robot's Tale przenosi nas do dalekiej przyszłości, kiedy to ludzie już dawno wyginęli, pozostawiając po sobie swoje zdobycze technologiczne. Poznajemy postaci dwóch robotów, tytułowego Abi oraz jego przyjaciela DD. Wyruszą one z misją mającą na celu odnalezienie ich przyjaciela. Przy okazji dowiedzą się, co stoi u postaw wyginięcia rasy ludzkiej.

Mechanika rozgrywkiAbi: A Robot's Tale jest połączeniem gry platformowej z przygodówką, a główny nacisk został tu położony na eksplorację świata i wchodzenie w interakcję z napotykanymi na drodze jego elementami. W grze jesteśmy w stanie pokierować obiema postaciami, które różnią się od siebie nie tylko gabarytami i wyglądem, ale też posiadanym zestawem umiejętności. W dowolnej chwili możemy się między nimi przełączać, starając się rozwiązywać kolejne zagadki stające na naszej drodze.

Warstwa technicznaAbi: A Robot's Tale powstało w abstrakcyjnym stylu, a za jego oprawę graficzną odpowiada Max Wang - mieszkający w Szanghaju artysta wraz z animatorem Cheng Pengiem. To oni zresztą dali grze początek, zgłaszając jej koncept do Lilith Games, a następnie zakładając własne studio, które zajęło się właśnie produkcją tego tytułu.

Rozgrywce w grze towarzyszy klimatyczne udźwiękowienie, mające na celu tworzyć atmosferę post-apokaliptycznego świata.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Abi: A Robot's Tale

  • Platformy: MaciOS
  • Gatunek: Przygodowa» Platformówka
  • Producenci: Lilith Games
  • Wydawcy: Lilith Games
  • Tematy Abstrakcyjna, Post-apokalipyczna, Science fiction
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 02 listopada 2017 MaciOS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
iOS
Mac