Gamedile.pl

#
Opis gry
Aegis Wing to stworzona wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 zręcznościowa strzelanka kosmiczna studia Carbonated Games. Udostępniona została zupełnie za darmo drogą cyfrową, co przyczyniło się do jej ogromnej popularności - zwłaszcza, że jako jedna z niewielu oferowała możliwość kooperacyjnej rozgrywki lokalnej i sieciowej.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji przenosi nas do roku 2105. Planeta zwana Europą zostaje zaatakowana przez obcą rasę zwaną Araxianami, a jedynym ratunkiem dla niej są siły wojskowe. My wcielamy się w jednego z ich przedstawicieli - wsiadamy do wyposażonego w arsenał broni statku kosmicznego, by zdusić zagrożenie w zarodku, jeszcze zanim uda mu się dotrzeć do naszej rodzimej planety.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w Aegis Wing jest w znacznym stopniu typowa dla gier przynależących do tego właśnie gatunku - w jej trakcie korzystamy jedynie z jednej gałki analogowej oraz dwóch przycisków. Jeden z nich odpowiedzialny jest za strzelanie bronią podstawową, drugi z kolei za używanie mocy specjalnej. Te zdobywane są w postaci power-upów, które unoszą się gdzieniegdzie na poziomach, które przemierzamy. Oprócz nowych broni na naszej drodze możemy napotkać różnego rodzaju tarcze, rakiety i inne.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, gra oferuje możliwość gry nie tylko w pojedynkę, ale także w kooperacji z innymi graczami. Można grać zarówno p po straceniu rzez Internet, jak i lokalnie, przy jednej konsoli. Całość zawiera w sobie kilka podstawowych poziomów trudności - na normalnym każdy z graczy rozpoczyna przygodę z czterema życiami. Na tym najtrudniejszym nie ma możliwości powrócenia do zabawy - chyba, żeinny gracz wskrzesi nas, zdobywając odpowiedni power-up.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została oparta na bazie autorskiego silnika - poruszamy się tutaj tylko w dwóch wymiarach, jednak zarówno modele statków, jak i poziomy wykonane zostały w 3D.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Aegis Wing

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Strzelanka» FPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2007 360