Gamedile.pl

#

Age of Booty

PC360PS3
Znana także jako Plunder.
Opis gry
Age of Booty, we wczesnej fazie deweloperskiej znane jako Plunder to gra strategiczna czasu rzeczywistego powstała w wyniku współpracy studiów Certain Affinity i Capcom, oferująca możliwość zabawy zarówno dla pojedynczego, jak i wielu graczy jednocześnie. Całość swoją premierę miała w październiku 2008 roku, trafiając na kanały dystrybucji cyfrowej platform PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Mechnika rozgrywkiAkcja produkcji toczy się na dość dużych, podzielonych na sześciany (tak zwane heksy) mapach i obraca się wokół dwóch głównych elementów: sterowania statkiem oraz zarządzaniu ekonomią. Ważna jest tutaj eksploracja świata, a także wszystko to, co lubią i z czego słyną piraci. W grze istnieją trzy podstawowe zasoby, których posiadanie musimy kontrolować: rum, drewno oraz złoto. Ich odpowiednia ilość w znacznym stopniu ułatwia zabawę.

Mapę przemierzamy w czasie rzeczywistym, przemieszczając się po kolejnych sześcianach - na jednej takiej kratce może znajdować się tylko jeden okręt. Naturalnie rzecz biorąc nieodzownym elementem zabawy jest walka - aby do niej doszło, nasz okręt musi być na sąsiednim polu z okrętem wroga, bądź też miastem, które chcemy najechać. Wraz z wygrywanymi potyczkami, a także z osiągnięciami zdobywanymi w grze nasz okręt może być ulepszany - zwiększać możemy jego szybkość, wytrzymałość oraz ilość dział, które posiada. Aby jednak móc pozwolić sobie na tego typu ulepszenie, będziemy musieli posiadać odpowiednie ilości zasobów. To właśnie odpowiednie nimi zarządzanie jest kluczem do sukcesywnej gry - jeżeli bowiem wykorzystamy drewno (najbardziej istotny zasób) wyłącznie na ulepszanie okrętu, nie starczy go na rozbudowę przejętych przez nas miast. Zarabiać zasoby można nie tylko w sposób uczciwy, ale przede wszystkim poprzez okradanie i niszczenie statków kupieckich. Często znajdziemy w nich także klątwy, które będziemy w stanie rzucić na naszych przeciwników. Zwycięstwo w grze osiąga się jednak dopiero wtedy, gdy kontroluje się określoną przez autorów liczbę miast, zależną od wielkości mapy, na której toczy się zabawa.

Choć całość oferuje możliwość gry w pojedynkę, pełnię swoich możliwości osiąga w trybie multiplayer. W nim jesteśmy stanie zarówno kooperować, jak i rywalizować - czy to lokalnie, na podzielonym ekranie, czy też przez Internet.

Warstwa technicznaGra została wykonana w bardzo kolorowej stylistyce, co czyni ją odpowiednim wyborem również dla dzieci. Bogactwo kolorów uzupełnia dość prosty, ale dzięki temu bardzo intuicyjny interfejs. W trakcie zabawy jesteśmy z kolei nagradzani, czy to osiągnięciami, czy też trofeami, w zależności od platformy, z której korzystaliśmy. Dzięki edytorowi wbudowanemu w gry sami możemy się zająć przygotowywaniem nowych poziomów, którymi potem możemy się dzielić z całą społecznością graczy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Age of Booty

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Piracka
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

planowane
# 2009 PC360PS3