Gamedile.pl

#
Znana także jako Age of Conan: Unchained.
Opis gry
Age of Conan: Hyborian Adventures to gra MMOcRPG przeznaczona do rozgrywki w sieci, oparta na motywach świata stworzonego przez Roberta E. Howarda, w którym żyje najsłynniejszy chyba heros, Conan z Cymerii. Jej akcja dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z książki Godzina Smoka - można więc liczyć na liczne nawiązania do tego właśnie dzieła.

Aspektem odróżniającym tę grę od innych produkcji typu MMO jest rozpoczęcie rozgrywki. Tutaj, bezpośrednio po instalacji, nie przenosimy się od razu do świata wypełnionego graczami, by stworzyć własną gildię i pokonywać wrogów. W tytule tym pierwsze kroki stawiamy w trybie rozgrywki jednoosobowej, a dopiero po zdobyciu określonej ilości doświadczenia przenosimy się do świata gry wieloosobowej. Jest to bardzo nowatorskie, ale jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala uniknąć nieoswojonych z grą użytkowników w otwartym świecie MMO.

Świat gry jest ogromny. W czasie całej rozgrywki odwiedzimy przeszło trzydzieści lokacji, znajdujących się w zasięgu trzech zupełnie różnych narodów: Aquilonii, Cimmerii oraz Stygii. W czasie całej gry odwiedzimy więc bardzo zróżnicowane miejsca. Poznamy głębokie dżungle, niesprzyjające góry, rozległe doliny, palące pustynie oraz ciemne lochy, biorąc udział w niesamowitej wyprawie. Całość utrzymana jest w konwencji bardzo mrocznej i brutalnej: nie brakuje tutaj więc krwi i przemocy, a odwiedzane przez nas krainy wyglądają bardzo dojrzale i potrafią wywrzeć wrażenie.

W Age of Conan: Hyborian Adventures nie mamy okazji wcielić się w postać tytułowego Barbarzyńcy. Zyskujemy jednak możliwość utworzenia własnej postaci, której cechy dobieramy według własnych upodobań. Jak w innych tego typu grach, na samym początku zyskujemy szereg cech do dowolnego rozdysponowania. Pierwsze pięć poziomów doświadczenia to okres zapoznawczy: poznajemy w nim świat gry i zasady jego funkcjonowania. Dopiero po tym czasie jesteśmy w stanie wybrać jedną z kilku dostępnych w grze klas: Kapłana, Maga, Złodzieja lub Wojownika. Dużą wagę ma odpowiedni wybór profesji: później bowiem, w miarę rozwijania się naszej postaci, zyskujemy możliwość dobierania odpowiednich podklas i specjalizacji, dzięki którym nasz bohater będzie sprawniej funkcjonował w świecie gry.

Gra oferuje nam możliwość gry PvP lub PvE (gracz kontra gracz, lub gracz kontra potwór). Oznacza to, iż podczas zabawy spotkamy nie tylko żywych graczy, lecz również szeroki wachlarz istot neutralnych. Bardzo ważnym elementym gry jest walka. Oparty na silniku Real Combat system pozwala nam na bardzo dokładne zadawanie ciosów wszystkim napotkanym przeciwnikom. Wrogów uderzymy więc w wybraną przez nas część ciała (dokładnie), a wszystko to będzie się dziać w czasie rzeczywistym. Sprawia to, iż Age of Conan: Hyborian Adventures oferuje zupełnie nowe doznania jeśli chodzi o toczenie pojedynków. Ponadto opisywany system oferuje możliwość toczenia imponujących pojedynków z udziałem wielu graczy, przy czym możemy wydawać rozkazy zarówno NPC-tom, jak i realnym graczom. Daje nam to możliwość prowadzenia prawdziwych grupowych oblężeń na bazy naszych oponentów.

Gra bardzo dobrze wypada również na polu technicznym. Warto tutaj wspomnieć o fascynujących dźwiękach, jakich uświadczymy w czasie rozgrywki. Postaci mówią prawdziwymi ludzkimi głosami, podłożonymi przez profesjonalnych aktorów, a wartka muzyka towarzysząca nam w czasie rozgrywki nadaje dynamizmu całej produkcji.

Age of Conan: Hyborian Adventures oferuje również niesamowitą, trójwymiarową grafikę, jakiej dotychczas nie mieliśmy okazję uświadczyć w grach z tego gatunku. Wykorzystując najnowsze technologie autorzy zapewnili nam niesamowite przeżycia związane z oprawą graficzną: zarówno jeśli chodzi o krajobraz, jak i sylwetki występujących w grze postaci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 stycznia 2008.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Age of Conan: Hyborian Adventures

  • Platformy: PC
  • Gatunek: MMO
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2008 PC
# 2008 PC