Gamedile.pl

#
Znana także jako American McGee's Alice.
Opis gry
Gra będąca wariacją na temat historii przedstawionej w książce Lewisa Carolla ("Alicja w Krainie Czarów"). W mroczny i specyficzny sposób prezentuje historię Alicji, która po dziesięciu latach walki z chorobą schizofreniczną wyjeżdża do Londynu, by w końcu wrócić do normalnego życia. Niestety, to jednak nie pomaga, a wizyta u psychiatry kończy się powrotem do Krainy Czarów - miejsca, które w ciągu ostatnich lat uległo niewyobrażalnej zmianie.

Alice: Madness Returns to połączenie gry platformowej i akcji - oznacza to, iż niektóre poziomy przechodzić będziemy niczym w typowej platformówce, inne zaś przesycone będą akcją, walką i emocjami. To właśnie walka tutaj sprawia największą przyjemność - korzystając z bogatego wachlarza broni, niszczymy kolejnych przeciwników. W naszej podróży nie jesteśmy jednak osamotnieni - towarzyszą nam nasi przyjaciele, znani wszystkim fanom Krainy Czarów.

Warto wspomnieć, iż w każdej chwili istnieje możliwość wyrwania się z chorej wizji Krainy Czarów i powrócenia do rzeczywistości, do gabinetu psychiatrycznego, który pełni tutaj specyficzną rolę "menu" - można tutaj zapisać stan gry, odzyskać siły czy wyruszyć znowu w podróż, trafiając do wybranego przez nas etapu gry.

Gra została przyodziana w piękną, trójwymiarową grafikę i niesamowicie mroczny, tajemniczy klimat, będący specyficzną wersją znanej wszystkim bardzo dobrze kolorowej historii.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 czerwca 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Alice: Madness Returns

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Przygodowa» TPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)

Wydania gry

już wydane
# 14 czerwca 2011 PC360PS3
# 17 czerwca 2011 PC360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3