Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Allods Online to udostępniana w modelu free to play gra MMO, która umiejscowiona została w popularnym świecie „Allods” (znanym w Europie jako „Rage of Mages”) - pierwszoosobowej gry RPG dla pojedynczego gracza, która jako pierwsza z tego gatunku została wydana w Rosji, a do tej pory sprzedała się w przeszło milionowym nakładzie na całym świecie.

Akcja tytułu przenosi nas do niesamowitego świata fantasy o nazwie Sarnaut, w którym bardzo ważne są podróże podniebne. W krainie tej nieustanny bój toczą dwie frakcje, w obrębie których znajdują się różnorodne rasy - to od nas zależy, do której z nich będziemy przynależeć.

Zabawę rozpoczynamy, jak w wielu zbliżonych gatunkowo produkcjach, od stworzenia swojej własnej postaci. Wedle własnego uznania dobieramy jej wygląd, jak również rasę (jedną z sześciu dostępnych) oraz klasę (tych jest również sześć). Możemy na przykład zostać wojownikami, lub też magami, ale także przywoływaczami czy kapłanami. Pod względem kreacji własnej postaci wybór jest bardzo duży i po części warunkuje całą przyszłą rozgrywkę, a przede wszystkim rolę naszej własnej postaci w świecie, do którego się przeniesiemy.

Allods Online to gra oferująca wiele elementów, które zobaczyliśmy już w innych tego typu produkcjach. Znajduje się tutaj między innymi system zwierzątek, które towarzyszą nam w trakcie zabawy, jak również system zawodów, pozwalający nam spędzać czas na szlifowaniu własnego fachu. Naturalnie dużą część zabawy spędzamy na eksplorowaniu rozległego świata gry. Pomóc ma nam w tym możliwość tworzenia swoich własnych Astralnych Okrętów, które pozwalają na podniebne podróże. Naturalnie nie obędzie się bez walk, również tych między graczami. Te również mogą się wiązać z wspomnianymi okrętami - gracze mogą podbijać i plądrować statki innych, a tym samym zdobywać nowe przedmioty czy też zarabiać pieniądze.

Form spędzania czasu w grze jest bardzo wiele. Oprócz wspomnianych wcześniej walk i zawodów otrzymujemy tutaj możliwość wykonywania zlecanych przez postaci niezależne misji. Często za ich pomyślne wykonanie dostaniemy specjalny ekwipunek, w tym rozmaite bronie. Skoro mowa o wyekwipowaniu postaci to jest ono bardzo różnorodne. W czasie naszej wędrówki zdobędziemy bardzo wiele rozmaitych elementów ubioru oraz broni o różnorodnych statystykach i właściwościach. Nie każdy jednak musi lubić posługiwać się bronią - dla tych właśnie powstał zaawansowany system magii, pozwalający eliminować przeciwników bez potrzeby użycia przemocy fizycznej.

Allods Online zostało oprawione trójwymiarową szatą graficzną. Jest to gra pełna różnorodności - znaleźć tu można zarówno mroczne lochy, jak i promieniejące barwnymi kolorami łąki i pastwiska. Świat gry jest ogromny, a możliwości wielkie. Tylko od nas zależy, co będziemy tu robić i w jaki sposób pokierujemy poczynaniami naszej postaci.

Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 października 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Allods Online

  • Platformy: PC
  • Gatunek: MMO
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

już wydane
# 19 czerwca 2012 PC
planowane
# 2009 PC