Amerzone: The Explorer's Legacy - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Gra akcji stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsoli PlayStation, później przeniesiona również na platformy mobilne. Amerzone: The Explorer's Legacy powstało w Virtual Studio, oferując rozgrywkę przybliżoną w założeniach do klasyka o nazwie Myst.

Fabuła gryHistoria przenosi nas do roku 1932, w którym to poznajemy postać młodego poszukiwacza przygód Alexandre'a Valemboisa, który razem ze swoim przyjacielem Anonio Alverezem wyrusza w poszukiwaniu legendarnego regionu Amerzone. Po przybyciu w to miejsce obaj są świadkami dziwnego rytuału, którego nieodzowną częścią były ogromne jaja równie tajemniczych ptaków. Alexandre'owi udało się ukraść jedno z nich i wrócić do Francji - naraził się tym samym jednak na nienawiść ze strony natywnych mieszkańców wspomnianego regionu. Po sześćdziesięciu latach Amerzone nadal jest nieodkryte, a sam Valembois jest stary i zbliża się do końca swojego życia. Chciałby odwrócić bieg wydarzeń. Przypadek chciał, że odwiedza go pełen wigoru poszukiwacz przygód, chcący bliżej poznać jego historię.

Mechanika rozgrywkiWiększość czasu w grze spędzamy na eksploracji kolejnych stawianych przed nami lokacji, rozmawianiu z napotykanymi postaciami niezależnymi, a przede wszystkim wchodzeniu w interakcję ze stającymi na naszej drodze przedmiotami i rozwiązywaniu mniej i bardziej skomplikowanych łamigłówek.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Amerzone: The Explorer's Legacy

Wydania gry

już wydane
# 20 października 1999 PC
# 13 grudnia 1999 PSX
# 05 kwietnia 2000 PC
13 kwietnia 2010 Mac
28 września 2012 iOS
17 grudnia 2013 AND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PSX
Mac
AND
iOS