Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Anno 1800 to siódma z kolei odsłona bardzo popularnej serii gier strategicznych, od samego początku tworzonej przez Blue Byte - wewnętrzne studio francuskiego Ubisoftu. Jak sama nazwa wskazuje, skupia się ona na XIX wieku w historii, a konkretnie rzecz ujmując na rewolucji przemysłowej, która miała wtedy miejsce niemal na całym świecie.

Gra została stworzona z myślą o komputerach osobistych.

Mechanika rozgrywkiAnno 1800 to gra strategiczno-ekonomiczna, w której mamy za zadanie stworzyć własne miasto i sprawić, by doskonale prosperowało, rozwijając się do rangi metropolii i będąc potęgą ekonomiczną. Wykonywanie tego zadania rozpoczynamy od prowadzenia niewielkich rozmiarów osady - będziemy musieli pozyskiwać surowce, które wykorzystamy do jej rozbudowy. Bardzo ważne w tym wszystkim jest handlowanie tymi zasobami, których mamy nadwyżkę, bądź też wymienianie ich na takie, których w danym momencie nam brakuje. Równie ważne, co dbanie o rozwój miasta jest troszczenie się o losy osób zamieszkujących je. Tylko w ten sposób można sobie zagwarantować zysk z podatków, które są chętniej płacone przez osoby zadowolone z naszych rządów.

Gra oferuje kilka różnych trybów rozgrywki - tym głównym jest kampania dla pojedynczego gracza, w której poznajemy przygotowaną w sposób liniowy fabułę nakreśloną przez autorów na podstawie wydarzeń historycznych. Istnieje tu również możliwość gry swobodnej, w której nie mamy narzuconego czasu, celów do realizacji czy jakiejkolwiek warstwy fabularnej - po prostu rozwijamy własne miasto i kontrolujemy jego rozbudowę. Istnieje również opcja zabawy wieloosobowej w wielu różnych modułach dodatkowych, w całości przez Internet.

Warstwa technicznaGra została oparta na autorskim, opracowanym przez Blue Byte specjalnie z myślą o niej silniku graficznym, mającym za zadanie w dobry sposób odzwierciedlić ogromną skalę przedstawionego świata. Każdy element otoczenia został tu opracowany od absolutnych postaw, w związku z czym gra różni się technicznie od poprzednich odsłon cyklu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz
2+ graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Anno 1800

Wydania gry

już wydane
16 kwietnia 2019 PC