Gamedile.pl

#
Opis gry
Apex Construct to powstała z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości (PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive) gra akcji, której zaprojektowania podjęło się niezależnie studio Fast Travel Games. Choć stanowi ona jego debiut na arenie gier wideo, jego członkowie mają już doświadczenie w tworzeniu tego typu produktów. Przykładowo - Erik Odeldahl, dyrektor kreatywny, pracował wcześniej nad Mirror's Edge Catalyst.

Gra swojej pierwszej większej prezentacji doczekała się w czasie targów Paris Games Week w 2017 roku, kiedy to poinformowano, że najpierw trafi na platformę PlayStation 4, a dopiero potem zadebiutuje u konkurencji.

Fabuła gryAkcja gry przenosi nas do świata po ogromnej rewolucji, pięknego, choć zniszczonego. Przedstawia nam wizję przyszłości, w której bezwzględne roboty przejęły kontrolę nad każdym elementem życia. Wcielamy się tutaj w postać ostatniego z ocalałych ludzi - będziemy musieli dowiedzieć się, co stoi u podstaw wyginięcia ludzkości.

Mechanika rozgrywkiRozgrywkę w Apex Construct obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, jak przystało na grę wykorzystującą gogle VR. Jesteśmy w stanie kontrolować obie ręce bohatera. Jako że akcja rozgrywa się w otwartym świecie, jesteśmy w stanie iść tam, gdzie tylko nam się podoba, podnosząc co chcemy i wchodząc w interakcję z każdym elementem otoczenia. W trakcie zabawy możemy zdobywać kolejne części ekwipunku i podnosić rzeczy, które pomogą nam w dokonywaniu progresu w rozgrywce.

Największą częścią zabawy jest tu zatem eksploracja. Świat tutaj jest bardzo zróżnicowany, a otoczenie nie zawsze pozytywnie do nas nastawione. Często będziemy musieli wdać się w walkę, w której naszym głównym narzędziem jest łuk.

Warstwa technicznaApex Construct zostało wykonane na podstawie silnika 3D i utrzymane w futurystycznej, ale bogatej w kolory stylistyce. Autorzy postanowili zadbać o zróżnicowanie otoczenia, w związku z czym stale rzucane są przed nami nieco odmienne wyzwania.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Apex Construct

  • Platformy: PCPS4
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Fast Travel Games
  • Wydawcy: Fast Travel Games
  • Tematy Post-apokalipyczna
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
PC