Gamedile.pl

#
Opis gry

Informacje ogólneAssassin's Creed: Rogue to kolejna odsłona bijącej rekordy popularności serii skradankowych gier akcji, będąca jedną z dwóch gier z cyklu wydanych w 2014 roku. Początkowo była ona przeznaczona dla konsol PlayStation 3 i Xbox 360, miała być pożegnaniem serii z owymi konsolami (na rzecz urządzeń nowszej generacji). W końcu jednak trafiła również na komputery osobiste. Nad jej powstawaniem czuwał

Fabuła gryAkcja gry rozgrywa się w osiemnastowiecznej Ameryce Północnej, w czasie wojen o kolonie amerykańskie. W chaosie z nimi związanym poznajemy postać Shay'a Patricka Cormaca - młodego członka Bractwa Asasynów , mającego niebagatelny wpływ na późniejszy kształt amerykańskich kolonii. W wyniku niebezpiecznej misji, która nie poszła dokładnie po jego misji, bohater odwraca się od swoich braci, którzy jako zemstę planują zabicie go. Shay wyrusza ze swoją misją mającą na celu wyeliminowanie wszystkich tych, którzy się od niego odwrócili. Tak właśnie rodzi się jeden z budzących największy postrach asasynów, który jest nie tylko asasynem, ale też łowcą. Jego transformację i ujawnianie się jego mrocznej strony jesteśmy w stanie zaobserwować właśnie w tej grze.

Rozgrywka w grzeGra przenosi nas do sporych rozmiarów otwartego świata, który możemy w swobodny sposób eksplorować. Podzielony on został na trzy różne środowiska, dzięki czemu możemy liczyć na swoistą różnorodność - odwiedzimy ulice jednego z najpopularniejszych miast w Stanach, Nowego Jorku, by później przenieść się na północną część Atlantyku i tam toczyć bitwy morskie. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by udać się również na front i zasmakować prawdziwej walki.

Sam schemat rozgrywki bardzo przypomina ten zaprezentowany w poprzednich odsłonach gry. Przemierzamy zatem kolejne obszary, starając się wykonywać kolejne misje fabularne. Ważnym elementem tego wszystkiego jest walka, w której teraz możemy użyć również i strzelby. Ulepszeniu uległ system walki na wodzie, wcześniej zaprezentowany w Black Flag. Od teraz przeciwnicy wykorzystują nowe taktyki przedostania się na nasz statek. Pojawiło się kilka nowych broni (w tym płonąca ropa zostawiająca za statkiem ścianę ognia pochłaniającą przeciwników), a lodowate otoczenie nadaje całości nowego wymiaru.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 31 marca 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Assassin's Creed: Rogue

Wydania gry

już wydane
# 11 listopada 2014 360PS3
# 13 listopada 2014 360PS3
# 10 marca 2015 PC
# 12 marca 2015 PC