Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Astro Boy: The Video Game to gra platformowa, w której pojawia się kultowa postać z komiksów autorstwa Osamu Tezukiego. Historia oparta została na filmie z 2009 roku, a do swoich ról powrócili aktorzy Freddie Highmore (Astro Boy) czy Kristen Bell (Cora).

Gra została stworzona przez studio High Voltage Software i wydana na PS2, PSP, Wii i Nintendo DS.

Fabuła gryPrzejmujemy kontrolę nad tytułowym bohaterem, który jest robotem o ciele dziecka. Tym razem wyrusza on na ratunek mieszkańcom Metro City, po tym, jak zagrażać im zaczynają maszyny prezydenta Stone'a.

Mechanika rozgrywkiAstro Boy: The Video Game jest dwuwymiarową grą zręcznościową o dość klasycznym gameplayu. Przez większość czasu rozgrywka polega na skakaniu po platformach oraz korzystaniu ze zdolności protagonisty. Główny bohater bez problemu obija dwukrotnie większe od siebie roboty, potrafi także latać oraz strzelać laserami.

Przygodę możemy przechodzić zarówno samodzielnie, jak i w kooperacji. Dodatkowy gracz również przejmuje kontrolę nad Astro Boyem, choć otrzymuje wtedy alternatywny kostium.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 26 kwietnia 2019.
PlayStation 2
kompatybilna z kontrolerem analogowym: wszystkie przyciskikompatybilna z funkcją wibracji • Memory Card (karta pamięci 8MB do PS2): minimum 95 KB
Wii
wymaga Nunchucka

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Astro Boy: The Video Game

Wydania gry

już wydane
# 20 października 2009 PS2PSPNDSWii
# 05 lutego 2010 PS2

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2
PSP
Wii
NDS