Gamedile.pl

#
Opis gry
Azure Striker Gunvolt 2 to zaprojektowana z myślą o konsolce Nintendo 3DS bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2014 roku platformowej gry akcji.

Fabuła gry



Zaprezentowana w grze historia ma miejsce po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, a zatem po pokonaniu grupy Sumeragi. Główny bohater o imieniu Gunvolt regeneruje się po męczących pojedynkach - jego błogi odpoczynek zostaje jednak przerwany przez kolejne zagrożenie, tym razem w postaci organizacji Eden. Tajemnicze ugrupowanie planuje przejąć władzę nad światem.

Mechanika rozgrywki



Główne założenia rozgrywki w grze Azure Striker Gunvolt 2 nie różnią się od tych znanych z pierwowzoru. Mamy tu zatem do czynienia z przygotowanym w 2D side-scrollerem, w którym zmierzamy w prawo, radząc sobie z niezliczonymi armiami nieprzyjaciół. Sterujemy główną postacią, jednak autorzy dali nam możliwość wcielenia się również w jej głównego rywala - Copena. Posiada on osobną linię fabularną, a styl zabawy różni się diametralnie od tego prezentowanego przez podstawowego bohatera.

Zabawa w grze polega zatem przede wszystkim na parciu przed siebie i pokonywaniu rywali - co jakiś czas czekają nas z kolei starcia z potężniejszymi bossami, które z kolei wymagają od nas znacznie więcej wysiłku, refleksu i spostrzegawczości w odnajdywaniu ich słabych stron.

Warstwa techniczna



Pod względem oprawy wizualnej całość nie uległa dużym zmianom - nadal mamy zatem do czynienia z przypominającą mangę czy anime produkcją, w której przemierzamy zróżnicowane poziomy zaprojektowane w dwóch wymiarach. Zabawie towarzyszy mnóstwo efektów specjalnych, wybuchów, rozświetleń, laserów i wystrzałów, które dodatkowo potęgują dynamizm akcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Azure Striker Gunvolt 2

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Inti Creates
  • Wydawcy: Yacht Club Games
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 25 sierpnia 2016 3DS