Gamedile.pl

#

Babel Rising

MacPC360PS3WiiiOSAND
Opis gry
Babel Rising to dość nietypowa produkcja, będąca rameke'm gry o tym samym tytule, wydanej na iPhona. Mamy tutaj możliwość wcielenia się w Boga: korzystając z wszelkich dostępnych środków musimy zapobiec wybudowaniu przez robotników wieży Babel. Będąc taką osobistością nasze możliwości są niemal nieograniczone, a bogactwo rozwiązań może przyprawić o zdumienie.

Rozgrywka w grze polega - jak już wcześniej zostało wspomniane - na przeszkadzaniu budowniczym we wznoszeniu znanej z Biblii wieży, której budowę obserwujemy w czasie rzeczywistym, piętro po piętrze. W jaki sposób możemy to robić? Otóż oddano nam do dyspozycji całą paletę rozmaitych rozwiązań. Możemy cisnąć w ludzi wielkim głazem, piorunem, czy też wywołać rozmaite tornada czy trzęsienia ziemi. Rozwiązań jest całe mnóstwo, a my musimy zadbać, by poziom wieży nie osiągnął sklepienia niebieskiego - wtedy bowiem będziemy zmuszeni powtórzyć dany etap gry.

Będąc jeszcze aplikacją smartfonową, Babel Rising naturalnie w pełni wspierało ekrany dotykowe. W wersji na konsole nowej generacji wsparcie przeszło na kontrolery ruchu Kinect oraz PlayStation Move. Nadaje to produkcji więcej dynamizmu, pozwalając ściągać na robotników różnego rodzaju nieszczęścia zaledwie za pomocą jednego ruchu.

Oprawa graficzna gry - jak można się domyślić - jest znacznie lepsza i bardziej dopracowana od tej zaprezentowanej na łamach iPhona, głównie ze względu na możliwości platformy docelowej. Gra jest teraz trójwymiarowa, a różnego rodzaju klęski bogate w efekty specjalne.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Babel Rising

  • Platformy: MacPC360PS3WiiiOSAND
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 12 stycznia 2012 AND
# 12 czerwca 2012 PS3
# 13 czerwca 2012 360PS3
# 13 czerwca 2012 360
# 14 czerwca 2012 iOS
# 07 sierpnia 2012 MacPC
# 24 stycznia 2013 Wii