Gamedile.pl

#
Opis gry
Batman: Arkham VR jest grą przygodową opracowaną z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz wykorzystującą gogle wirtualnej rzeczywistości (a zarazem wymagającą ich). Powstała w studiu Rocksteady, znanym z innych iteracji popularnej serii gier o przygodach człowieka-nietoperza.

Fabuła gryAkcja Batman: Arkham VR przenosi nas do uniwersum wydawnictwa DC, wykorzystanego już w głównej serii Batman: Arkham należącej do Warner Bros. Interactive Entertainment. Wcielamy się tutaj w postać Batmana, który staje przed zadaniem rozwikłania zagadki tajemniczych morderstw, których sprawca zaczyna zagrażać najbliższym głównego bohatera.

Mechanika rozgrywkiPodobnie, jak większość tytułów bazujących na technologii wirtualnej rzeczywistości, również ten stawia na jak największy realizm rozgrywki i stara się sprawić, byśmy poczuli się tak, jakbyśmy byli w ciele głównego bohatera. Sami przemierzamy rozległy świat gry, radząc sobie z występkami charakterystycznych dla uniwersum wrogich postaci.

Sama rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do eksploracji oraz wykonywania wyzwań detektywistycznych. W ich trakcie dokonujemy analizy kolejnych lokacji w poszukiwaniu śladów mających naprowadzić nas na doprowadzenie do finału danej sprawy. Naszym zadaniem jest nie tylko odnajdywanie przedmiotów, ale i przesłuchiwanie świadków oraz umiejętne wykorzystywanie informacji przez nich udzielanych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Batman: Arkham VR

Wydania gry

już wydane
# 13 października 2016 PS4
# 25 kwietnia 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4