Gamedile.pl

#
Opis gry

Informacje ogóleGra z gatunku jRPG będąca bezpośrednią kontynuacją wątków z amerykańskiego komiksu fantasy Battle Chasers stworzonego przez Joe Madureirę. Seria wydawana była w latach 1998 – 2001, nie doczekała się jednak nigdy fabularnego zakończenia. Twórcy zdecydowali się przenieść wydarzenia na ekrany graczy, co stało się możliwe dzięki udanej zbiórce w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Potrzebną sumę 500 tysięcy dolarów udało się przekroczyć, osiągając ponad 800 tysięcy.

To debiutanckie dzieło studia Airship Syndicate, stworzonego przez były pracowników Vigil Games (odpowiedzialnych m.in. za serię Darksiders).

FabułaHistoria koncentruje się wokół czterech postaci. Pierwszą z nich jest dziewięcioletnia Gully, która podjęła się misji odnalezienia zaginionego ojca Aramusa, po którym została jej jedynie para rękawic o ogromnej mocy. Zainteresowany posłyszanym z Szarej Linii (ang. Grey Line) wołaniem ruszył w gęstą mgłę, z której nigdy nie wrócił. Jej obrońcą jest Garrison, były paladyn, potem najemnik, którego poczucie obowiązku skłania do pomocy Gully. Skład uzupełnia wyjęta spod prawa rudowłosa Monika, poszukująca łatwego sposobu na sławę i pieniądze oraz podstarzały czarodziej Knolan i jego sługa, starożytny golem bojowy Coliretto słynący z niezwykle destrukcyjnej mocy. Sama rozgrywka ma miejsce w świecie, w którym magia występuje obok szeroko pojmowanej nauki.

GameplayBattle Chasers: Nigthwar jest taktyczną grą jRPG z rozgrywanymi w turach bitwami. Kolejność ruchów definiuje pasek inicjatywy, który dodatkowo modyfikowany jest losowymi efektami pozytywnymi lub negatywnymi. Podczas walki wykorzystywane są dwa rodzaje many: niebieska i czerwona. Obie służą w podobnym celu, m.in. do przeprowadzania ataków specjalnych. Pierwsza jest jednak dostępna od początku, druga działa jako dodatkowa i generowana jest już w trakcie starć.

Postacie nabywają doświadczenie, a z kolejnymi poziomami odblokowują nowe umiejętności. Każdy z bohaterów charakteryzuje się innymi predyspozycjami: Monika potrafi otwierać zamki, Gully rękawicami niszczy słabsze konstrukcje, a Garrison oślepia wrogów.

Całość ukazana została w komiksowej grafice, wiernie odwzorowującej znanych bohaterów.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2015.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego

Gry podobne do Battle Chasers: Nightwar

Gra

Battle Chasers: Nightwar

Wydania gry

już wydane
# 03 października 2017 MacPCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC