Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Beautiful Katamari to przeznaczona wyłącznie na konsole nowej generacji gra logiczno-zręcznościowa, będąca kontynuacją takich hitów, jak na przykład We Love Katamari (PS2) czy Me & My Katamari (PSP). Rozgrywka w tej produkcji - należy powiedzieć - jest bardzo oryginalna: polega ona na toczeniu kulki. Z początku jest to bryła bardzo mała, jednak podczas toczenia (najczęściej przez miasto) jej rozmiary gwałtownie się zwiększają. Dzieje się to za sprawą przedmiotów, które się do niej przyklejają. Za zadanie więc - jak się można domyślić - mamy zbudować jak największą kulę, która początkowo pochłania drobne rzeczy, by za chwilę wciągać domy mieszkalne i samochody ciężarowe.

Beautiful Katamari oferuje nam możliwość wcielenia się w jedną z ponad pięćdziesięciu postaci: główną z nich jest Król Całego Kosmosu (nazywany Księciem), natomiast do reszty należą wszyscy jego kuzyni. Rola wszystkich bohaterów sprowadza się do komentowania tego, co dzieje się na ekranie - czyli jakie szkody wyrządza budowana przez nas kula. Każda postać ma naturalnie swoją własną, często bardzo śmieszną animację.

Gra, w porównaniu do swoich poprzedniczek na Playstation 2 i Playstation Portable, oferuje nam możliwość zagrania na zupełnie nowych, jeszcze bardziej zakręconych poziomach. Tutaj miejsce akcji nie zamyka się w obrębie jednego miasta: podczas zabawy odwiedzimy więc tak ciekawe miejsca, jak Lodowa Forteca czy Kamienna Twierdza. Skoro już są nowe poziomy, nie mogło zabraknąć także przedmiotów: nie tylko przybyło wiele nowych itemów, ale także zwiększyła się ich maksymalna ilość (liczba tych, które mogą występować jednocześnie na ekranie): z 1500 do 5000.

Bardzo ciekawym elementem gry jest tryb multiplayer: oferuje on możliwość rozgrywki offline, bądź też online. Jesteśmy więc w stanie zagrać z przyjacielem siedzącym obok w trybie kooperacji, polegającym na wspólnym uformowaniu jednej kulki (tutaj liczy się współpraca). Możemy również podjąć z nim rywalizację i wziąć udział w wyścigu o największą bryłę. Tryb online działa na takich samych zasadach: ważnym szczegółem jest to, iż gdy czekamy na resztę graczy, możemy zagrać w kilka ciekawych mini-gierek zręcznościowych, dla zabicia nudy.

Beautiful Katamari, po raz pierwszy w historii serii, oferuje nam piękną grafikę w wysokiej (720p) rozdzielczości, z ładnymi i płynnymi animacjami postaci oraz ciekawymi modelami poziomów i przedmiotów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 sierpnia 2007.
Xbox 360
Dolby Digitalkomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 1.1 MB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
4 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Beautiful Katamari

Wydania gry

już wydane
# 16 października 2007 360
# 16 października 2007 360