Gamedile.pl

#

Bioshock

MacPC360PS3
Opis gry
Bioshock to rewolucyjna strzelanina z elementami cRPG, pochodząca ze studia Irrational Games, a w Polsce wydana przez firmę Cenega Poland.

Główny bohater gry jest mężczyzną, który jako jedyny przeżył wielką katastrofę samolotu. Maszyna, w wyniku dziwnej awarii, spadła do bliżej nieznanego oceanu, a nasz bohater cudem wyszedł z tego niemal bez szwanku. Przypadkowo odkrywa on bliżej niezidentyfikowane, położone na dnie oceanu miasto, zaprojektowane przez najlepszych naukowców i stworzone w sposób idealistyczny, by było prawdziwym rajem. Niestety, miasto nie spełniło swojego głównego (i jedynego) założenia: obywatele, w wyniku wynalezienia przez naukowców substancji zmieniającej geny, ulegli mutacji i zaczęli włóczyć się po ulicach miasta, niszcząc wszystko co popadnie. Nasza postać musi za wszelką cenę wydostać się z tego zabójczego miasta, by uratować własne życie i uwolnić się od mutantów.

W Bioshock mamy okazję poznać zupełnie nowy, bardzo tajemniczy, a jednocześnie przerażający świat, w którym może zdarzyć się wręcz wszystko. W jednej chwili spacerujemy po - wydawałoby się - pustych ulicach, by już za chwilę stanąć twarzą w twarz z dziwacznym monstrum, będącym efektem dziwnej mutacji. Gra ta nie jest typową strzelaniną: co prawda do walki wykorzystujemy wiele zmyślnych rodzajów broni, które możemy modernizować i ulepszać, by przystosowywały się do nowych wrogów i zmieniającego się środowiska. W grze tej musimy jednak dokonywać wiele wyborów natury moralnej: nasze ofiary bowiem mają własny rozum i próbują uratować się od śmierci, na przykład starając się nas przekupić, czy krzycząc i błagając o ocalenie. Niejednokrotnie przyjdzie nam także zabijać małe dziewczynki: jest to bowiem jedyny sposób na pozyskanie skutecznego antidotum przeciw mutacji, a co za tym idzie: dłuższego żywota. Czy jednak warto poświęcać bezbronne dziewczynki (zwane Siostrzyczkami) na rzecz naszego własnego życia?

Bioshock oferuje nowoczesną grafikę, która staje się już domeną XXI wieku. Autorzy skorzystali ze swojej wyobraźni by stworzyć podwodne miasto, które - należy powiedzieć - daje pod tym względem ogromne pole do popisu. Efektem działań firmy Irrational jest zapierająca dech oprawa, pełna niesamowitych efektów specjalnych, dzięki którym czujemy się, jakbyśmy naprawdę znajdowali się pod wodą. Warto wspomnieć również o innych elementach strony technicznej, do których bez wątpienia należy Sztuczna Inteligencja: w grze tej stoi ona na bardzo wysokim poziomie. Napotykane postaci zmuszają nas do podejmowania dojrzałych decyzji, a gdy już dochodzi do walki z nimi, wcale nie jest ona tak prosta, jakby mogło się wydawać.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 sierpnia 2007.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Bioshock

  • Platformy: MacPC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» FPP» FPS
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2009 Mac
# 2007 PC360PS3
# 2007 PC
# 2008 MacPC360PS3