Blood Will Tell (Blood Will Tell: Tezuka Osamu's Dororo, Dororo) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Blood Will Tell: Tezuka Osamu's Dororo, Dororo.
Opis gry
Blood Will Tell to przygodowa gra akcji stworzona i wydana przez firmę SEGA w roku 2004 na konsoli Playstation 2. Tytuł bazuje na fabule mangi Dororo, której autorem jest nieżyjący już Osamu Tezuka. Do jego dzieł zaliczyć można również Astro Boya. Czas zabawy przy produkcji przewidziany został na ok. 20 godzin.

Fabuła gryGłównym bohaterem gry jest tajemniczy samuraj Hyakkimaru, który jako dziecko został zesłany przez bogów z misją pokonania demonów. Te jednak postanowiły nie czekać, aż dorośnie, za to zaoferowały pakt jego ojcu - Kagemitsu Daigo. W zamian za moc przywrócenia pokoju na świecie każdy z nich zabrał chłopcu jakąś część jego ciała. Daigo stał się niepokonanym lordem, porzucił syna, a ten wychowany został przez lekarza imieniem Jyukai. Przygotował on dla niego nawet specjalne protezy, dając dziecku możliwość normalnego funkcjonowania.

Jednak w wieku 18 lat Hyakkimaru usłyszał głos z niebios, który powiedział mu, że jeśli pokona 48 demonów, odzyska skradzione niegdyś elementy ciała. W jego podróży towarzyszy mu odważna Dororo, przedstawiająca się jako słynna na całym świecie złodziejka.

Mechanika rozgrywkiBlood Will Tell to produkcja wypełniona walką, w której mamy możliwość zmierzenia się licznymi demonami o różnej naturze oraz ich podwładnymi. Każde pokonanie bossa to dla Hyakkimaru kolejna odzyskana część ciała. Dzięki temu bohater nie tylko staje się silniejszy, lecz zmienia się również sama gra. Odzyskane już na początku struny głosowe pozwalają mu mówić, a dzięki oku postać (a my wraz z nią) zaczyna dostrzegać barwy.

Do naszej dyspozycji oddano wiele rodzajów broni, w tym m.in. ostrza osadzone w ramionach Hyakkimaru, strzelbę czy ukryte w kolanie działo. W grze mamy możliwość poprowadzenia także Dororo. Co więcej, nie musimy bawić się sami. Twórcy zadbali o tryb kooperacji, w którym wraz z przyjacielem przejmujemy kontrolę nad obojgiem bohaterów.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 29 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Blood Will Tell

  • Platformy: PS2
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji
  • Producenci: SEGA
  • Wydawcy: # SEGA
  • Tematy Anime, Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 22 września 2004 PS2
# 18 lutego 2005 PS2

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2