Blood & Truth - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Blood & Truth to powstała w przynależącej do koncernu Sony Interactive Entertainment firmie London Studio gra akcji zaprojektowana z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości. Nie jest to pierwsze podejście wspomnianego studia do gier tego typu - ma już ono bowiem na koncie już popularne PlayStation VR Worlds.

Gra trafiła wyłącznie na konsolę PlayStation 4, a swojej pierwszej prezentacji doczekała się w czasie konferencji Sony na targach Paris Games Week 2017.

Fabuła gryW Blood & Truth przenosimy się do Londynu i przejmujemy kontrolę nad Ryanem Marksem - elitarnym żołnierzem Sił Specjalnych, którego rodzina została porwana przez prawdziwego bossa świata podziemnego. Naszą główną misją będzie oswobodzenie bliskich - nie będzie to łatwe i na pewno nie obędzie się przy tym bez rozlewu krwi.

Mechanika rozgrywkiBlood & Truth jest grą stawiającą na bardzo dynamiczną akcję. Zwiedzamy kolejne lokacje, likwidując kolejne watahy przeciwników, a przy okazji zgłębiając następne fragmenty warstwy fabularnej. Autorzy czerpali przy tym inspirację z klasycznych londyńskich filmów gangsterskich. Gra stawia na immersję, w związku z czym sami mamy poczuć wszystko to, z czym zmaga się główny bohater.

Głównym elementem zabawy jest strzelanie, w które musimy zaangażować niemal całe nasze ciało - zarówno do przeładowywania broni, jak i oddawania strzałów. Nie brakuje tu również chowania się przed przeciwnikami, których Sztuczna Inteligencja sprawia, że niejednokrotnie jesteśmy zaskoczeni ich atakami.

Warstwa technicznaW Blood & Truth kontrolery Move, które trzymamy pełnią rolę rąk głównego bohatera - jeżeli trzymane są w nich bronie, ich użycie i celowanie będzie zależało właśnie od ich prawidłowego ułożenia i wykorzystania. Autorzy postawili na realizm w wykorzystaniu broni, w związku z czym każdemu strzałowi towarzyszą wibracje, a przeładowanie zmusza nas do wykonania charakterystycznego gestu. Podobnie zresztą rzecz ma się, jeżeli chodzi o pociąganie za spust.

Kluczową rzeczą w grze jest dźwięk, w związku z czym w czasie zabawy usłyszymy mash-up kojarzonych z klasykami filmowymi wykonów orkiestralnych z tak zwanym „garażowym” brzmieniem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 listopada 2017.
PlayStation 4
funkcja wibracji DualShock 4PlayStation Movewymaga gogli PlayStation VRwykorzystuje PlayStation VR i PlayStation Camera • HD 720p/1080i/1080p • 34 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Blood & Truth

Wydania gry

już wydane
28 maja 2019 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4