Gamedile.pl

#

Daredevil

Niewidomy superbohater działający w nowojorskim Hell's Kitchen.

Informacje ogólneDaredevil jest bohaterem komiksów, filmów i gier spod znaku Marvel. Jego prawdziwa tożsamość jest sekretem. Naprawdę nazywa się Matt Murdock, porzucony jako dziecko przez matkę był wychowywany przez ojca – Jonathana „Battling Jacka” Murdocka w Hell's Kitchen. Ratując człowieka stracił wzrok podczas gdy radioaktywna substancja dostała się do jego oczu. Jego ojciec był bokserem, został zamordowany po tym jak odmówił wzięcia udziału w ustawianej walce. Po ciężkim treningu pod okiem mistrza sztuk walki Sticka, Matt stał się człowiekiem niezwykle niebezpiecznym, wykorzystującym jednak swe zdolności w dobrych celach. Na co dzień pracuje we własnej kancelarii prawniczej.

CharakterystykaJest wysokim, wysportowanym i przystojnym mężczyzną chodzącym w okularach o czerwonych szkłach. Jego strój superbohatera ma taką samą barwę, na torsie znajdują się dwie litery „D”, maska posiada niewielkie rogi oraz zakryte oczy.

Utrata wzroku związana była z nadnaturalnym poprawieniem pozostałych zmysłów. Wyostrzyły się one do tego stopnia, że bohater jest w stanie nie tylko usłyszeć każdy szmer, lecz także ruch powietrza czy najdrobniejsze zmiany temperatury. Daredevil jest znakomitym akrobatą i wojownikiem. W walce stosuje połączenie amerykańskiego boksu, ninjutsu, judo i aikijujutsu.

Ciekawostki  • Został stworzony przez Stana Lee i Billa Everetta, zadebiutował w roku 1964. Nad postacią pracował potem także twórca „Sin City” - Frank Miller, który uczynił z Murdocka katolika.
  • Stan Lee przyznał, że zmysły Daredevila przewyższają nawet pajęczy zmysł Spider-Mana.
  • W filmie „Daredevil” z 2003 roku w jego rolę wcielił się Ben Affleck, a w serialu o tym samym tytule produkcji Netflix - Charlie Cox (2015).
Opis bohatera napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 20 maja 2015.
  • Płeć mężczyzna
  • Imię i nazwisko Matthew Michael Murdock
  • Pseudonimy The Man Without Fear
  • Kraj Stany Zjednoczone
  • Tożsamość Ukryta