Gamedile.pl

#

Braid

MacPC360PS3
Opis gry
Braid to niesamowicie innowacyjna dwuwymiarowa gra platformowa, stworzona na komputery osobiste i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 przez firmę Number None. Opowiada ona historię sympatycznego młodego chłopaka o imieniu Tim, który wyrusza w niezapomnianą podróż między różnymi światami. Jego głównym celem jest odnalezienie księżniczki, która dawno temu zaginęła, a z którą dzieliła go głęboka miłość. Owa miłość nie skończyła się jednak szczęśliwie, co zostaje nam przedstawione wraz z postępem w rozgrywce.

Rozgrywkę w grze można nazwać po części typową dla platformówek: przemierzamy kolejne poziomy idąc w lewo lub prawo, przy okazji pokonując niezliczone przeszkody, które pojawiają się na naszej drodze. Warto wspomnieć, iż autorzy postanowili nie karać nas za błędy popełnione podczas rozgrywki, lecz dawać szansę uczenia się na ich podstawie. Tak właśnie powstał koncept podróży w czasie - gdy tylko zdarzy nam się zginąć, możemy wcisnąć przycisk przewijania do tyłu i po raz kolejny spróbować przejść dany etap. W związku z tym głównym wyzwaniem w grze nie jest wcale pozostanie przy życiu, ale raczej nauczenie się kontroli nad czasem w celu zebrania wszystkich elementów układanki na danym poziomie. Jak już zostało wcześniej wspomniane, na każdym poziomie aż roi się od różnego rodzaju przeszkód.

Warto wspomnieć, iż nie każdy element jest podatny na nasze manipulacje czasem. Sprawia to, iż gra nabiera nieco logicznego wymiaru - musimy w taki sposób skorzystać z umiejętności głównego bohatera, aby wykorzystywać niepodatne na manipulacje obiekty do przechodzenia dalej. Całość zaskakuje na każdym kroku - niemal każdy poziom i świat oferuje mniejsze bądź większe innowacje, co sprawia, iż gra jest bardzo interesująca.

Braid to jednak nie tylko innowacyjna rozgrywka, ale również wspaniała oprawa audiowizualna. Grafika w grze, mimo, iż jest dwuwymiarowa, zaskakuje jakością wykonania. Gra jest kolorowa i przyjemna. Całość wykonana jest w stylu akwarelowym, co tworzy specyficzny bajkowy klimat.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Braid

  • Platformy: MacPC360PS3
  • Gatunek: Platformówka
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 27 sierpnia 2010 PC
planowane
# 2008 360
# 2009 PS3
# 2009 MacPC360PS3